Hobby

Z hip-hopowej sceny do świata dzikich zwierząt. "Kiedyś nawet łoś do mnie podszedł"

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Szymon Brózda
Z hip-hopowej sceny do świata dzikich zwierząt

Piotr Klejne jest fotografem. Jeszcze do niedawna robił zdjęcia na koncertach. Pandemia sprawiła, że musiał poszukać sobie nowego zajęcia. Tak trafił do lasu i zajął się fotografowaniem zwierząt. Co najbardziej urzeka go w obcowaniu z naturą? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Z hip-hopowej sceny do świata dzikich zwierząt

Piotr Klejne jeszcze do niedawna robił zdjęcia głównie na koncertach gwiazd polskiej sceny hip-hopowej. Niestety wybuch pandemii i zakaz organizowania imprez sprawił, że fotograf musiał poszukać sobie nowego zajęcia. - Niedaleko miejsca mojego zamieszkania widuję sporo saren. Pomyślałem, czemu by nie wjechać do lasu - powiedział. Tak Piotr zakochał się w fotografii przyrodniczej i każdą wolną chwilę spędza teraz w lesie.

Jeden moment pomógł mu zrozumieć, że powinien się zająć właśnie fotografowaniem zwierząt. - Kiedy zobaczyłem grupę danieli, która coś podjadała z drzewek i za nimi pojawił się jeleń. Takie kilkanaście minut z tym zwierzęciem bardzo zapadło mi w pamięć - stwierdził fotograf.

Jak fotografować zwierzęta?

Piotr Klejne początkowo swoje zdjęcia robił jedynie podczas spacerów po lesie. Z czasem, kiedy ujęcia zaczęły się powtarzać, zdecydował, że lepszym rozwiązaniem będzie wybranie jednego miejsca, z którego można obserwować zwierzęta. - Raz miałem taką sytuację, że łoś sam do mnie podszedł. Chyba z ciekawości - dodał pan Piotr.

Trzeba jednak podkreślić, że obecność człowieka w lesie sprawia, że zwierzęta się płoszą i unikają kontaktu z nim. Na szczęście dzięki odpowiedniemu ubraniu można wtopić się w otoczenie. - Najlepszy jest strój maskujący, najlepiej moro. Ubranie nie może też szeleścić - mówił.

Czy jest zwierzę, któremu chciałby zrobić zdjęcie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości