Hobby

Ucz się razem z nami! Zobacz, jak narysować dziewczynę!

Hobby

Aktualizacja:
dlon dziewczyny rysujaca postac z mangi na biurku

W dzisiejszym artykule nauczymy Was krok po kroku, jak narysować dziewczynę. Skupimy się na rysunku ołówkiem oraz na obrazku dziewczyny z mangi. Zapraszamy!

Jak narysować dziewczynę?

Na początku nauczymy się, jak narysować dziewczynę na przykładzie prostego, dość bazowego szkicu. Później przedstawimy Wam nieco trudniejszy wzór do narysowania. Zaczynamy!

A więc - jak narysować dziewczynę ołówkiem krok po kroku ?

Krok pierwszy:

Na początku rysujemy na górnej części kartki mały owal. Będzie to głowa dziewczyny.

Krok drugi:

Od owalu rysujemy pionową kreskę, dzięki której łatwiej nam będzie stworzyć zarys tułowia. Na górze linii rysujemy linię poziomą, lekko zagiętą – będą to ramiona postaci.

Krok trzeci:

Teraz przechodzimy do nakreślenia tułowia. Na linii pionowej rysujemy wąski owal. Kształt ten powinien kończyć się w połowie linii. Dalsza jej część będzie stanowiła biodra dziewczyny – w tym miejscu więc rysujemy owal w poziomie.

Krok czwarty:

Na liniach, które są bazą do stworzenia ramion, rysujemy dwa małe owale.

Krok piąty:

Teraz przechodzimy do rysowania stroju dziewczyny. Będzie ona ubrana w sukienkę. Poziomy owal posłuży za rozkloszowany dół sukienki.

Krok szósty:

Teraz staramy się wytrzeć za pomocą gumki zarysy owali, ponieważ nasza postać zaczyna nabierać realnych, ludzkich kształtów.

Krok siódmy:

Owale dopracowujemy tak, aby wyglądały jak części ciała – małe owale po bokach cieniujemy i przekształcamy w ręce, natomiast dolny poziomy owal czynimy rozkloszowaną częścią sukienki. Rysujemy dłonie dziewczyny, staramy się, aby były delikatne, niewielkie – pasowały do reszty, dość wiotkiej, sylwetki. Poprawiamy również kształt ramion i szyi.

Krok ósmy:

W tym miejscu dopracowujemy nogi dziewczyny. Delikatnie podkreślamy ich smukłość. Na końcu rysujemy buty na obcasie.

Krok dziewiąty:

Teraz skupiamy się na włosach. Jeśli zastanawiamy się, jak narysować dziewczynie fryzurę, to najlepiej utworzyć ją za pomocą dwóch półkoli. Od półkoli zaś możemy dorysować rozwiane kosmyki włosów. Fryzura jest gotowa.

Krok dziesiąty:

W tym momencie rysujemy dziewczynie twarz. Podkreślamy zarys ust, delikatny nos i niezbyt grube brwi. Oczy rysujemy duże, o lekko migdałowym kształcie.

Jest to podstawowy rysunek. Możemy go ubarwić za pomocą kredek czy farb plakatowych lub wydzieranki z kolorowego papieru. Teraz wiemy już, jak narysować dziewczynę krok po kroku – przejdziemy więc do trudniejszego przykładu – dziewczyny z mangi.

Jak narysować dziewczynę z mangi?

Teraz pokażemy Wam, jak narysować dziewczynę charakterystyczną dla kultury Japonii, czyli dziewczynę z mangi. Postaci z mangi i anime są drobne, szczupłe, delikatne, ale wyróżniają się przede wszystkim bardzo dużymi w stosunku do reszty sylwetki oczami.

Przejdźmy teraz do praktyki – jak narysować dziewczynę z mangi ?

Krok pierwszy:

Na początku rysujemy niewielki owal na górnej części kartki. To będzie zaczątek twarzy dziewczyny z mangi. Staramy się tak rozłożyć proporcję, aby wystarczyło miejsca dla reszty sylwetki.

Krok drugi:

Teraz wykonujemy szkic twarzy dziewczyny, zaznaczamy kontury szyi oraz zaczynamy nakreślać rys jej drobnej sylwetki.

Krok trzeci:

Od szyi prowadzimy dwie linie, które posłużą za ramiona dziewczyny.

Krok czwarty:

Teraz skupimy się na najważniejszej części wyglądu dziewczyny z mangi – jej oczu. Na początku rysujemy obramowanie dla oczu, czyli brwi. Muszą znajdować się w jednej linii, nie mogą być zmarszczone, a wręcz lekko uniesione.

Staramy się, aby rysowane przez nas oczy były naprawdę przesadzone – duże koła z wielką tęczówką i źrenicą. Równie przerysowane powinny być rzęsy – bardzo długie i gęste.

Krok piąty:

Przechodzimy do kolejnego elementu twarzy – uśmiechu. Powinien być promienny, niezbyt duży. Ust również nie starajmy się rysować zbyt dużych, niech wargi będą cienkie. Pamiętajmy, że akcent w twarzy postawiony jest na oczy. Nos dziewczyny powinien być niewielki, niemal niezauważalny, nakreślony za pomocą małych kresek.

Krok szósty:

Teraz dopracowujemy szkic głowy oraz rysujemy włosy dziewczynie. Jeśli zastanawiamy się, jak narysować fryzurę, musimy wiedzieć, że dziewczyny z mangi mają zazwyczaj ładne, bujne i długie włosy. Dodatkowo należy dodać dziewczynie grzywkę, która również jest tu ważnym elementem. Pasma grzywki powinny być rozdzielone, swobodnie rozłożone, nachodzące na oczy. Włosy mogą być kolorowe, np. niebieskie lub zielone.

Krok siódmy:

Dziewczyna powinna mieć dość skąpy strój, warto ją więc „ubrać” w lekką koszulkę i kusą spódniczkę.

Dzięki dzisiejszemu poradnikowi wiemy już, jak narysować dziewczynę ołówkiem oraz jak narysować dziewczynę z mangi, czyli nieco trudniejszy obrazek. Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować swoją przygodę z rysunkiem długo i owocnie. W kolejnej odsłonie naszego poradnika pokażemy Wam kolejne wskazówki i przykłady do wykorzystania.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości