Mimo że flamenco kojarzy się głównie z Hiszpanią, to miłośników tego tańca można spotkać również w Polsce. Jak flamenco trafiło do naszego kraju? Kto może się go nauczyć? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Flamenco. Co warto o nim wiedzieć?
Joanna Stankiewicz, instruktorka flamenco jest zdania, że nie ma znaczenia, gdzie się tańczy, istotna jest pasja. - Ja sama poznałam panie, które zaraziły mnie pasją, a później gitarzystę, który nauczył mnie pierwszych kroków. Później miałam epizod w Zakopanem, wróciłam do Bystrzycy Kłodzkiej, odnalazłam Monikę, zaczęłyśmy tańczyć razem. Założyłyśmy grupę swoich przyjaciół, znajomych jesteśmy - powiedziała Joanna Stankiewicz.
- "Duende Flamenco Kotlina Kłodzka" jesteśmy grupa Kłodzko i grupa Bystrzyca Kłodzka. Ja prowadzę zajęcia w Kłodzku, a Joanna w Bystrzycy - tłumaczyła Monika Ziemińska.
Kto może tańczyć flamenco?
Monika Ziemińska dodała, że w grupie są kobiety, które na co dzień wykonują bardzo różne zawody. - Bizneswoman, panie pracujące w urzędzie, panie opiekujące się domem, każda z pań znajduje tutaj swoje miejsce, bo tutaj najważniejsza jest ta energia i chęć wyjścia spoza swojej granicy komfortu - stwierdziła nasza rozmówczyni.
Co kobietom daje taniec? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Przez taniec do pewności siebie. Dlaczego warto zapisać dziecko na takie zajęcia?
- Polski tancerz na scenie ze światowymi gwiazdami. Z jedną z nich spędził święta
- Niezwykła rodzina, którą łączy taniec. Wspólnie biją rekordy popularności na TikToku
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN