Styl życia

Wyprawka 2.0 dla ucznia. Na co zwrócić uwagę, wybierając laptop?

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Bartek Dajnowski
Wyprawka 2.0
Dzień Dobry TVNWyprawka 2.0

Kiedy ma się w domu gromadkę dzieci, nie jest łatwo nad nimi zapanować. Jednak mamy mają swoje sposoby, by kreatywnie zająć czas pociechom, używając do tego nowinek technologicznych. Laptop, smartfon i różnego rodzaju aplikacje, mogą pomóc w nauce poprzez zabawę.

Gadżety dla dzieci

Marysia Górecka to mama czwórki dzieci, która jest znana w mediach społecznościowych jako "Mamy gadżety". Razem z rodziną pokazuje, które wynalazki pomagają w prostych macierzyńskich czynnościach. Dzięki nim ma więcej czasu na rzeczy naprawdę ważne.

- W dzisiejszych czasach dzieciaki, które chodzą już do szkoły, oprócz takiej tradycyjnej wyprawki, powinny mieć wyprawkę 2.0. W przypadku maluchów bardzo fajną rzeczą są roboty do nauki programowania. Za 10 czy 20 lat nie będzie chyba osoby, która nie będzie potrafiła tego robić, więc dzieci uczą się programowania w formie zabawy - powiedziała Marysia Górecka.

Starsze dzieci chętnie spędzają czas przed komputerem. Bohaterka naszego materiału ma patent, jak łączyć przyjemne z pożytecznym. - Mój sposób na to, żeby z jednej strony pozwolić dziecku na siedzenie przed komputerem, ale z drugiej strony, żeby to nie było takie bezproduktywne, to są strony czy aplikacje do nauki języków obcych. Syn bardzo lubi z nich korzystać - powiedziała Górecka.

Kolejny gadżet, który sprawdza się w domu Marysi, to aparat drukujący automatycznie fotografie. - Bardzo przydaje się przy robieniu wszelkich szkolnych projektów, w których te zdjęcia są niezbędne - podkreśla.

Laptop dla dziecka - jaki wybrać?

W trakcie pandemii laptop stał się urządzeniem niezbędnym dla uczniów, by mogli nie tylko brać udział w lekcjach zdalnych, ale również wykonywać kreatywne zadania dodatkowe.

- Wtedy dopiero zobaczyliśmy, jak dużo fajnych rzeczy dzieciaki mogą robić na laptopie, bo robią projekty na geografię, biologię czy z języków obcych. Z komputera chętnie korzystają również po szkole. Wybierając laptop dla dzieci warto zwrócić uwagę na wagę i wymiary, ważna jest też wydajność - zauważa Marysia Górecka.

W dzisiejszych czasach dzieci chcą mieć również smartfony. O co powinni zadbać rodzice, kiedy dają dziecku telefon? Bardzo ważne jest to, by w tych urządzeniach były zainstalowane aplikacje do kontroli rodzicielskiej, żebyśmy wiedzieli, ile czasu dzieciaki spędzają przed urządzeniami - dodaje mama czwórki dzieci.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Bartek Dajnowski

Pozostałe wiadomości