Finanse i Praca

Świąteczne prezenty dla gadżeciarzy - kieszonkowy projektor i kosmiczne urządzenie do krawatów

Finanse i Praca

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Piotr Wojtasik
Rybnik - BLIK

Kiedy kupujemy świąteczne prezenty, często składamy się z innymi osobami na wyjątkowe gadżety. Później pojawia się problem z rozliczeniem - zapominamy o przelewie lub księgowanie pieniędzy długo trwa. Dlatego przed wigilijną kolacją warto uregulować wszystkie zobowiązania. Jak to zrobić w szybki sposób?

Gadżety pod choinkę

Każdy, kto jest fanem nowinek technologicznych albo lubi otrzymywać niekonwencjonalne prezenty, z pewnością ucieszy się z oryginalnych podarków. Jednym z nich może być obudowa na telefon z wbudowaną grą. - Na tej obudowie jest taka retro gra w wężyka, w wyścigi. Jedyne co, to włącza się w najmniej nieoczekiwanych momentach, ale za to jaką radość daje - podkreślił Konrad Koterba, gadżeciarz.

Kolejnym pomysłem na nietuzinkowy prezent jest kieszonkowy projektor, który mieści się w tylną kieszeń spodni. - Możecie zamienić sobie dowolny kąt w domu w kino - zauważył Koterba.

Jest też coś dla fanów krawatów. - Jeżeli macie ich dużo i nie wiecie, który z nich wybrać, to to kosmiczne urządzenie montujecie na rurce w szafie, a na każdym uchwycie zawieszacie krawat lub muchę. To się obraca i wybieracie, co chcecie w dany dzień założyć - dodał Konrad.

Szybkie rozliczenie za prezenty

Do wigilijnej kolacji nie warto zasiadać z nierozliczonymi rachunkami. Gdy jesteśmy winni komuś pieniądze, możemy od razu je oddać. To tylko kilka kliknięć w telefonie.

- Doskonałym pomysłem są szybkie przelewy na telefon BLIK. Jak to działa? Wystarczy w aplikacji bankowej zainstalować swój numer telefonu. Kiedy go zaktualizujemy i osoba, do której będziemy przesyłać pieniądze też posiada taki numer, to wtedy wchodzimy w aplikację, klikamy w szybki przelew na telefon, wybieramy z listy kontaktów osobę, do której chcemy przesłać kasę i wtedy już wpisujemy tytuł np. "Za prezent dla wujka", kwota, wyślij, pin i przed karpikiem jeszcze dostanie pieniądze - powiedział Konrad Koterba.

Transakcja odbywa się w aplikacji bankowej i jest potwierdzona pinem. Płatność BLIK-iem jest darmowa dla kont osobistych. - To, że szybkie, nie znaczy, że niebezpieczne. Wręcz odwrotnie - podkreślił Piotr Wojtasik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości