Polska Grupa Górnicza (PGG) od sierpnia zmienia system sprzedaży węgla opałowego ze swoich kopalń. Ma to ułatwić sprzedaż oraz zagwarantować dostawy na czas przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych cen.
PGG zmienia system sprzedaży od sierpnia
Od sierpnia Polska Grupa Górnicza rozpocznie sprzedaż całego asortymentu węgla opałowego w swoim sklepie internetowym. Jak poinformował prezes spółki Tomasz Rogala, usprawniona zostanie logistyka odbioru zakupionego surowca. PGG radzi jednocześnie, aby nie ulegać panice i nie wykupować węgla na zapas, gdyż cała produkcja (220 tysięcy ton węgla opałowego miesięcznie) trafia na rynek. Ponadto spółka buduje sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Będą oni pełnić funkcje dystrybutorów surowca opałowego na rzecz indywidualnych odbiorców.
Praca i finanse
Praca i finanse
- Węgiel jest cały czas produkowany przez wszystkie krajowe spółki górnicze. Dodatkowo klienci PGG mogą go kupić bezpośrednio, a ilość tak dostępnego węgla cały czas rośnie i już w sierpniu osiągnie 100 proc. – tym samym cały produkowany przez PGG węgiel opałowy będzie dostępny w sklepie internetowym - mówił dla PAP Tomasz Rogala, prezes spółki.
Prezes powiedział, że nie ma potrzeby zaopatrywania się na kolejne lata w węgiel, wystarczy zakupić surowiec na ten rok. Zaapelował również, że "Nie warto ulegać panice i poddawać się presji większych zakupów na zapas".
Sprzedaż węgla przez internet od PGG
Węgiel można zakupić od spółki przez stronę internetową. Obecnie sprzedaż prowadzona jest jedynie we wtorki i czwartki i nie ma możliwości złożenia zamówienia drogą mailową ani telefoniczną. Jak zapewnia prezes PGG w rozmowie z PAP: "Zadaniem nowej sieci będzie optymalne wykonanie dostaw węgla. Chodzi o to, aby poszukiwany i tani węgiel trafiał dokładnie tam, dokąd powinien, i aby jego cena nie powiększała się na kolejnych etapach dystrybucji. Dlatego musieliśmy zmienić formułę sieci na taką, w której uzyskamy większą kontrolę".
PGG dąży do tego, aby wydanie paliwa następowało w ciągu 48 godzin od odbioru węgla z kopalni. Transportem zająć mieliby się Kwalifikowani Dostawcy Węgla PGG, co ujednoliciłoby standard obsługi logistycznej oraz zapewniłoby możliwie najniższe ceny transportu. Dostawcy mają zostać wybrani spośród małych i średnich firm o profilu rodzinnym.
Czytaj więcej na tvn24.pl
Zobacz także:
- Zmiany w Kodeksie pracy już od sierpnia. Nowe przepisy przewidują spore kary dla pracodawców
- Zmiany w podatkach dla osób zarabiających na wynajmie nieruchomości. Na co zwrócić uwagę?
- Wakacje kredytowe - ważne informacje. Od kiedy można składać wnioski?
Autor: Teofila Siewko
Źródło: Business Insider
Źródło zdjęcia głównego: Monty Rakusen/Getty Images