Finanse i Praca

Słono zapłacimy za Sylwestra. Gdzie jest najdrożej?

Finanse i Praca

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl
Impreza sylwestrowa

Tegoroczna impreza sylwestrowa może nas sporo kosztować. Z analizy przeprowadzonej przez HRE Investments wynika, że ceny w hotelach już są o 20-30 proc. wyższe niż przed pandemią. Ile dokładnie trzeba będzie zapłacić i gdzie jest najdrożej?

Ile zapłacimy za Sylwestra?

Z raportu przygotowanego przez HRE Investments wynika, że osoby, które chciałyby spędzić sylwestra w Zakopanem, muszą się liczyć, że sporym wydatkiem. - Dane z popularnych serwisów rezerwacyjnych sugerują, że w dniach od 31 grudnia do 2 stycznia średnia stawka za dobę przekracza już tysiąc złotych - czytamy w raporcie. Według Oskara Sękowskiego, analityka HRE Investments tak wysokie ceny spowodowane są tym, że większość ofert została już wykupiona. Dostępne są jedynie najdroższe opcje.

Zobacz wideo: Polacy zadłużeni na potęgę

Polacy zadłużeni na potęgę
Polacy zadłużeni na potęgę O zadłużeniu Polaków Źródło: Dzień Dobry TVN

Osoby, które chcą spędzić tegoroczne Święta poza domem - średnio - za jedną noc zapłacą ok. 520 złotych. Gdzie jest najdrożej? Najwyższych cen możemy się spodziewać w Zakopanem oraz Karpaczu. Tam, za dobę dla dwóch osób trzeba będzie zapłacić odpowiednio 670 i 616 zł. W tych dwóch lokalizacjach zarezerwowano już 95-96 proc. noclegów. Najtaniej będzie w Międzyzdrojach i Kołobrzegu - ceny noclegu to odpowiednio 478 i 451 zł.

Sylwestrowy weekend jest jeszcze droższy. Jak czytamy w raporcie w Zakopanem średnia stawka za dobę dla dwóch osób to 1044 zł, co daje ponad 2 tys. zł za cały sylwestrowy weekend. 869 złotych zapłacimy za dobę w Szklarskiej Porębie. Najtaniej będzie w Krynicy-Zdrój. Tu średnia stawka za dobę dla dwóch osób wynosi ok. 579 złotych.

Dlaczego ceny noclegów są tak wysokie?

Jak podaje HRE Investments jeszcze przed wybuchem pandemii w tych samych miastach, w analogicznym okresie ceny za dobę były o 20-30 proc. niższe. - Trudno się dziwić panującej sytuacji - rok temu pandemia i lockdown zrobiły swoje, ograniczając ruch turystyczny w okresie świątecznym. W tym roku, póki co na Święta czy Sylwestra nie jest planowane zamykanie obiektów - pisze w raporcie analityk Oskar Sękowski.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Pelaez/Getty Images

Pozostałe wiadomości