Trzy aplikacje, które zadbają o twoje bezpieczeństwo. Policjantka poleca ich instalację

Para w samochodzie, mężczyzna trzyma w dłoni telefon
Trzy aplikacje, które musisz mieć w swoim telefonie. Mogą uratować życie.
Źródło: Getty Images

Wakacje to czas wyjazdów i beztroskiego wypoczynku. Jakie aplikacje pomogą nam uczynić go również bezpiecznym? Te, które warto zainstalować w swoim telefonie, wymienia nadkom. Małgorzata Sokołowska.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Małgorzata Sokołowska znana jest z kanału "Z pamiętnika policjantki". Tematem jednego z jej ostatnich filmów są aplikacje na telefon, stworzone z myślą o naszym bezpieczeństwie, tak w okresie wakacji, jak i na co dzień.

Poznaj swojego dzielnicowego

Aplikacja "Moja Komenda" służy do sprawdzenia, gdzie zlokalizowana jest najbliższa komenda policji. Wystarczy wpisać adres, a aplikacja wskaże dzielnicowego, z którym można się połączyć za pomocą zaledwie jednego kliknięcia lub wysłać zaadresowany do niego e-mail. Projekt "Moja Komenda" powstał dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz policji. 

W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci

Na ratunek

Kolejna z trzech aplikacji to "Ratunek", niezastąpiona podczas wakacyjnych wojaży. Jeśli znajdziemy się w niebezpieczeństwie wymagającym wezwania pomocy, dzięki tej aplikacji służby ratunkowe będą w stanie określić nasze położenie z dokładnością do 3 metrów. Co więcej, ratownicy mogą śledzić zmianę położenia poszkodowanego, poziom naładowania baterii w telefonie, z którego wysłano wezwanie pomocy, a przy słabym zasięgu uniemożliwiającym połączenie, aplikacja sama podejmie próbę wysłania do ratowników SMS-a z lokalizacją telefonu. Dodatkowo możemy wypełnić Książeczkę Medyczną, uzupełniając ją o takie dane jak: imię, nazwisko, datę urodzenia, dane osoby do powiadomienia o wypadku, grupę krwi i stan zdrowia. Dane te zostaną przekazane ratownikom wyłącznie w trakcie wezwania pomocy i z pewnością przyczynią się do usprawnienia procedury zgłoszenia wypadku.

Pod parasolem bezpieczeństwa

Ostatnia, trzecia aplikacja - "Twój Parasol" - powstała z myślą o osobach dotkniętych przemocą. To niezwykle praktyczne i doskonale przemyślane narzędzie skierowane zarówno do osób doświadczających przemocy w rodzinie, jak i będących jej świadkami. "Twój Parasol" umożliwia przekazywanie policji zgłoszeń o charakterze przemocowym bez pozostawiania jakichkolwiek śladów w telefonie. Aplikacja działa w dwóch trybach, jawnym i ukrytym. W pierwszym z nich na ekranie urządzenia wyświetlane są aktualne dane pogodowe, ale z drugiego - ukrytego można już wysłać prośbę o pomoc, oraz szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym. Dodatkową, choć niezwykle ważną funkcją aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika, umożliwiającego zrobienie szybkiego zdjęcia, czy nagrania audio i wideo. Dane nie są zapisywane w pamięci telefonu, trafiają bezpośrednio na wskazany adres mailowy. "Twój Parasol" dostępny jest w kilku wersjach językowych, między innymi: polskim, angielskim, niemieckim, łotewskim, litewskim, chińskim, ukraińskim, tureckim i wietnamskim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości