Fenomenalne miejsce na mapie Polski. Do jednej strefy nie mogą wejść turyści

GettyImages-1038980272 (1)
GettyImages-1038980272 (1)
Źródło: The Image Bank Unreleased
Fort Anioła w Świnoujściu to jedno z najciekawszych miejsc, jakie można odwiedzić w województwie zachodniopomorskim. Wątki historyczne przeplatają się tam ze współczesnymi wydarzeniami. Ze względu na bezpieczeństwo, turyści nie mogą zajrzeć do jednego miejsca w tym tajemniczym kompleksie. Dlaczego?
Fort Anioła w Świnoujściu - na czym polega jego fenomen?

Fort Anioła w Świnoujściu to obecnie muzeum architektury militarnej. Zbudowany został w latach 1854-1858, czyli za czasów panowania króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Służył wówczas jako punkt artyleryjsko – obserwacyjny Twierdzy Świnoujście (stanowiły ją 4 forty).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zamek w Muszynie
Jak w Muszynie odbudowano średniowieczny zamek
Źródło: Dzień Dobry TVN

W trakcie II wojny światowej Fort Anioła został przebudowany i wyposażony we wszystkie dostępne zdobycze techniki. Pełni rolę posterunku obserwacji powietrznej dla sił niemieckich. Po wojnie został przejęty przez Rosjan. Do 1992 roku był punktem obserwacji powietrznej i łączności z okrętami Floty Radzieckiej.

Obecnie obiekt jest remontowany, nie tylko spełnia rolę muzealną, ale przede wszystkim stał się placówką kulturalną Świnoujścia. Tu można na żywo spotkać się z historią 3 epok: pruską, niemiecką i radziecką. Można też obejrzeć liczne wystawy malarstwa współczesnego, fotografii, rzeźby.

Niezwykłe atrakcje w tajemniczej twierdzy

W Forcie Anioła odbywają się koncerty muzyczne, spotkania poetów na wieczorach poezji, pokazy tradycyjnych walk rycerstwa średniowiecznego. Turyści mogą brać udział także w ogniskach, grillach. Ponadto można przy blasku świec wypić herbatę, kawę, wina i miody pitne w oryginalnej sali kominkowej.

Koronę Fortu Anioła wieńczy obszerny taras, z którego roztacza się widok na sąsiadujący z obiektem Park Zdrojowy, a także fragment ujścia rzeki Świny do morza. Na przeciwległym brzegu dostrzec można port, a w nim pracujące dźwigi.

Jak informują osoby zarządzające obiektem, ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, ze zwiedzania wyłączony został betonowy bunkier. Zarówno schody, jak i pozostała konstrukcja znajdują się w niewystarczająco dobrym stanie technicznym, by mogły obsłużyć ruch turystyczny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Sprawdź więcej modowych inspiracji!
Materiał promocyjny

Sprawdź więcej modowych inspiracji!