Porzucili wielkomiejskie zajęcia i wygody, by przejąć dworek o niezwykłej historii. Zofia Leszczyńska-Niziołek wraz ze swoim mężem Karolem Niziołkiem oprowadziła nas po swoim miejscu na Ziemi.
Jak prezentuje się ta turystyczna atrakcja Małopolski?
Dwie osoby zostały zatrzymane przez policję w Chinach w związku z podejrzeniem o celowe uszkodzenie Wielkiego Muru Chińskiego. Powstała zmiana najprawdopodobniej jest nieodwracalna.
Karol Jopert ma bardzo nietypową pasję. Podróżuje po całym świecie odwiedzając miejsca opuszczone i zapomniane. Swoje wyprawy pokazuje w amatorskich filmach dokumentalnych.
Twierdza Kraków to jeden z najciekawszych punktów turystycznych stolicy Małopolski. W jej skład wchodzi ponad sto obiektów zlokalizowanych w różnych częściach miasta i poza jego granicami administracyjnymi. Jakie tajemnice skrywa? Sprawdziliśmy to w Dzień Dobry Wakacje.
Akropol w Atenach to główny punkt wycieczek po stolicy Grecji. Jednym z najciekawszych zabytków jest świątynia Ateny Dziewicy (Partenos), czyli Partenon. Najdoskonalszy przykład porządku doryckiego w architekturze z rzeźbami wykonanymi przez samego Fidiasza – czy może być coś bardziej wyjątkowego?
Paweł Peszczyński podczas grzybobrania znalazł wykonany z brązu napierśnik. O skarbie, który obecnie znajduje się w muzeum w Wągrowcu, opowiedział w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.
Czy rybniczanie są gotowi na szturm turystów?
ak podkreśla, największą satysfakcję daje mu radość i wdzięczność mieszkańców.
Brama Brandenburska to jeden z najbardziej charakterystycznych dla Berlina zabytków. Mimo że ma zaledwie 230 lat, stanowi wizytówkę miasta. Jego budowa zaczęła się już w roku 1788.
Po wielu latach zapomnienia Pałac Kamieniec odzyskał dawny blask. Właściciele w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o długim remoncie i urządzaniu wnętrz.
"Mamy międzynarodowe ekipy".
Katedra Santa Maria del Fiore to, obok dzwonnicy Giotta di Bondone, najlepiej widoczna budowla we Florencji. Czerwona kopuła autorstwa Brunelleschiego od lat zachwyca nie tylko przyjezdnych, ale też architektów – jest to przykład niezwykle ambitnego i nowatorskiego projektu.
Giżycka Twierdza Boyen to XIX-wieczny zabytek, który chętnie odwiedzają turyści przebywający na Mazurach. Niemal 200 lat temu miała ogromne znaczenie dla obronności Prus Wschodnich. Obecnie można ją zwiedzać i wziąć udział w licznych imprezach, zlotach oraz festiwalach organizowanych na jej rozległym terenie.
Jeden z najcenniejszych klawesynów znajduje się w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Wykonano go w 1765 roku w Wielkiej Brytanii. Zaginął w czasie II wojny światowej. Po latach okazało się, że znalazł się w posiadaniu pewnej rodziny. To jeden z najbardziej oryginalnych instrumentów. Poznajcie jego historię.
W zeszłym roku, po trwającym ponad 2 lata remoncie, oddano ponownie do użytku dworzec autobusowy w Kielcach. To kultowe dla mieszkańców tego miasta miejsce odnowiono po ponad 35 latach od budowy. Teraz w Dzień Dobry TVN jego odświeżone wnętrza podziwiał Łukasz Rydwan.
W Białym Borze, niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem, stoi najmłodszy zabytek w Polsce. Jest to cerkiew projektu Jerzego Nowosielskiego, która ma zaledwie 23 lata. Jakie były okoliczności jej powstawania? Dlaczego świątynia na początku nie przypadła wiernym do gustu? Zobaczcie!
Ponad 100-letni most kolejowy na Jeziorze Pilchowickim chcą wykorzystać filmowcy z Hollywood. W produkcji ma zagrać Tom Cruise, a obiekt na potrzeby jednej ze scen ma zostać wysadzony. Przeciwko planom zniszczenia mostu protestują miłośnicy zabytków. Wśród jego obrońców jest też Anna Mucha. Aktorka wystosowała w tej sprawie apel do Toma Cruise'a.
Dworzec Centralny w Warszawie to miejsce, które znają chyba wszyscy Polacy. Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się bliżej budynkowi, który już niedługo stanie się ... zabytkiem. Co oznacza znajdująca się tam tabliczka z dwoma zerami? Dokąd można się dostać tunelami, które rozciągają się pod dworcem i co miał na myśli Mariusz Szczygieł mówiąc: "Kto nie okrada kraju, okrada własna rodzinę"?
Folwark w Chorowicach popadał w ruinę. Tę ruinę cztery lata temu wypatrzyła Urszula Zagul-Krzeszowiak i postanowiła odrestaurować ten zabytek. Wśród właścicieli folwarku była rodzina Waxmanów. Ich syn - kompozytor Franz Waxman - otrzymał dwa Oscary i dziewięć nominacji. Skomponował muzykę do większości filmów z Marilyn Monroe i do "Bulwaru Zachodzącego Słońca". Poznajcie historię folwarku w Chorowicach i zobaczcie, jak wygląda po odbudowie.
Łukasz Radwan udał się do Krakowa, do Pracowni Mebli Zabytkowych na Wawelu. Jak przywraca się do życia krzesła, na których siedzieli polscy królowie?
Słowiańskie dziady, katolickie Zaduszki i amerykańskie Halloween. Ten ostatni obrzęd wzbudza najwięcej kontrowersji. Co jest hitem w tym sezonie? Za kogo, lub za co, najchętniej przebiera się młodzież? Co ma z tym wspólnego Miley Cyrus? Dlaczego młodzi ludzie fotografują nagrobki? O tym - Filip Chajzer