Dziecko

Niezwykła relacja Zygmunta Miłoszewskiego i jego córki. "Maja jest ważną częścią mojego wychowania feministycznego"

Dziecko


Zygmunt Miłoszewski przyznaje, że na postacie kobiece w jego książkach największy wpływ ma jego córka, Maja. Jakie więc są kobiety Miłoszewskiego? To silne i twardo stąpające po ziemi feministki. Na pytanie, skąd Zygmunt ma tak rozległą wiedzę na temat kobiet, jego córka odpowiada przekonująco: „ode mnie”.

Zygmunt Miłoszewski - relacja z córką, Mają

Zygmunt Miłoszewski wydał właśnie nową książkę, pt. „Kwestia ceny”. Podobno w pisaniu pomaga mu jego córka, Maja. W jaki sposób?

Nie opowiadam wszystkiego, żeby miała jakąś przyjemność z czytania, bo jest na pewno jedną z pierwszych osób, która tę książkę potem czyta. Ale dużo jest tam naszych wspólnych przygód. I jeśli chodzi o bohaterki to są to silne kobiety, feministki – czyli cała Maja Miłoszewska

- opowiedział pisarz w naszym programie.

Maja przyznała, że czyta książki ojca z przyjemnością. Czy zamierza pójść w ślady taty i zostać pisarką?

Nie, chyba jestem nieco bliżej ziemi. Jeśli już to felietony i reportaż. Myślę, że w tę stronę

- mówi Maja.

„Kwestia ceny” – książka napisana na morzu

Żeby zebrać materiał do swojej nowej książki, Miłoszewski popłynął w rejs z Holandii do Stanów Zjednoczonych. Na antenie przyznał także, że w książce opisana została wspólna przygoda pisarza i jego córki.

Co ciekawe, Maja od dziecka mówi do swojego taty „na ty”. Jak twierdzi, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w ten sposób zwraca się do niego od zawsze. I choć nie czuje się córeczką tatusia, przyznaje, że razem doświadczają wielu ciekawych przygód. Aby dowiedzieć się o nich więcej, musicie sięgnąć po najnowszą książkę Miłoszewskiego.

Zobacz także:

Michalina Olszańska-Rozbicka i jej życiowe role. Czy marzy o karierze w Hollywood? "Za dużo jest poświęceń na tej drodze"

Jak pandemia zmieniła Europę? Dziennikarz przejechał 3 tysiące kilometrów, żeby poznać odpowiedź na to pytanie

Agnieszka Chylińska o nowej książce i czasie izolacji:„Najważniejsze chyba dla mnie było to, żeby mieć zajęcie”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości