Niezwykła relacja Zygmunta Miłoszewskiego i jego córki. "Maja jest ważną częścią mojego wychowania feministycznego"

Zygmunt Miłoszewski przyznaje, że na postacie kobiece w jego książkach największy wpływ ma jego córka, Maja. Jakie więc są kobiety Miłoszewskiego? To silne i twardo stąpające po ziemi feministki. Na pytanie, skąd Zygmunt ma tak rozległą wiedzę na temat kobiet, jego córka odpowiada przekonująco: „ode mnie”.

Zygmunt Miłoszewski - relacja z córką, Mają

Zygmunt Miłoszewski wydał właśnie nową książkę, pt. „Kwestia ceny”. Podobno w pisaniu pomaga mu jego córka, Maja. W jaki sposób?

Nie opowiadam wszystkiego, żeby miała jakąś przyjemność z czytania, bo jest na pewno jedną z pierwszych osób, która tę książkę potem czyta. Ale dużo jest tam naszych wspólnych przygód. I jeśli chodzi o bohaterki to są to silne kobiety, feministki – czyli cała Maja Miłoszewska

- opowiedział pisarz w naszym programie.
Maja przyznała, że czyta książki ojca z przyjemnością. Czy zamierza pójść w ślady taty i zostać pisarką?

Nie, chyba jestem nieco bliżej ziemi. Jeśli już to felietony i reportaż. Myślę, że w tę stronę

- mówi Maja.

„Kwestia ceny” – książka napisana na morzu

Żeby zebrać materiał do swojej nowej książki, Miłoszewski popłynął w rejs z Holandii do Stanów Zjednoczonych. Na antenie przyznał także, że w książce opisana została wspólna przygoda pisarza i jego córki.
Co ciekawe, Maja od dziecka mówi do swojego taty „na ty”. Jak twierdzi, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w ten sposób zwraca się do niego od zawsze. I choć nie czuje się córeczką tatusia, przyznaje, że razem doświadczają wielu ciekawych przygód. Aby dowiedzieć się o nich więcej, musicie sięgnąć po najnowszą książkę Miłoszewskiego.
Zobacz także:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Anna Mierzejewska
Pozostałe wiadomości