Newsy

Tygrysy już w Poznaniu. "Kondycja zwierząt jest tragiczna"

Newsy

Tygrysy, które utknęły na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie są już w poznańskim zoo. Na razie udało się wypakować cztery skrzynie. W Poznaniu był dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Tygrysy, o których ostatnio głośno jest w polskich mediach dotarły w nocy do Poznania. Są w fatalnym stanie.

Zwierzęta wyglądają bardzo źle, niektóre są poranione, mają wysięki z nosa i oczu. Większość z nich jest zrezygnowana i apatyczna.

- powiedziała Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy ogrodu zoologicznego w Poznaniu.

Z dokumentów wynika, że tygrysy są w klatkach od 22 października, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że zwierzęta zostały umieszczone w nich już 18 październikach.

>>> Zobacz także:

Cztery tygrysy już wypakowane

Pracownikom tamtejszego zoo udało się na razie wypakować cztery z nich. Dwa przeniesiono do przygotowanego pomieszczenia, nakarmiono je i obłożono słomą. Natomiast drugą dwójkę przewieziono do zoo w Człuchowie w województwie pomorskim. Będą tam do czasu, kiedy wydobrzeją, a następnie zostaną przetransportowane do azylu w Hiszpanii.

Co z pozostałymi tygrysami?

Ze względu na bezpieczeństwo pracowników zoo nie można było wypakować pozostałych tygrysów.

Skrzynia, która stoi jako pierwsza rozpada się i nie było sposobu, aby ją chwycić. Tygrys, który przebywa w środku jest bardzo wystraszony, bardzo pobudzony i agresywny i środki nasenne mogłyby nie zadziałać.

- powiedziała Małgorzata Chodyła.

Sprawa w prokuraturze

Prokuratura zajęła się już sprawą transportu dziesięciu tygrysów.

Prowadzone są obecnie czynności w niezbędnym zakresie, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności, w tym także, czy mamy do czynienia z przestępstwem znęcania się nad zwierzętami.

- poinformowała Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Przypomnijmy, że transport 10 tygrysów dotarł na przejście graniczne w Koroszczynie w sobotę 26 października. Jak informowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Marta Szpakowska, według dokumentacji ciężarówka z tygrysami wyruszyła spod Rzymu 22 października. Zwierzęta miały dojechać do Dagestanu - republiki Federacji Rosyjskiej.

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości