Pogoda

Pszczoły zamieszkały na dachu głównej siedziby TVN-u. "Praca wre od samego rana"

Pogoda

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Bartek Jędrzejak
Pogoda z dachu wypełnionego pszczołami!
Pogoda z dachu wypełnionego pszczołami!Dzień Dobry TVN
wideo 2/28

Na dachu głównej siedziby stacji TVN postawiono cztery ule. Mieszka w nich ok. 80 tysięcy pszczół. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Bartek Jędrzejak, prezenter pogody.

Pasieka na dachu stacji TVN

Przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie zainstalowano ule.

- Jesteśmy pierwszą telewizją w Polsce, która na swoim dachu ma pasiekę, najbardziej medialne pracowite pszczoły. Stoją cztery ule. Jak widać, nie tylko pod nami jest studio TVN24, gdzie praca wre od samego rana, ale w naszych TVN-owskich ulach od rana też sporo roboty i ruch. Przede wszystkim trafiliśmy z pogodą. Bezchmurne niebo, dużo słońca, bezwietrzny czas - to jest idealna pogoda dla pszczół - mówił Bartek Jędrzejak w Dzień Dobry TVN.

Opiekunem uli jest Bartłomiej Grabowski. - W TVN-ie są cztery rodziny pszczele. Każda ma - w tej części sezonu - około 60, nawet do 80 tys. pszczół - przekazał pszczelarz. - Moim zadaniem jest opieka nad pszczołami i pozyskanie nadwyżki miodu, które pszczoły produkują - dodał.

Pszczoły w mieście

W polskich miastach przybywa pszczół.

- Jak mówią pszczelarze, czują się tutaj bardzo dobrze. Można powiedzieć wyśmienicie. Mają tu zróżnicowane jedzenie, a jeśli chodzi o zapylanie też nie ma monotonni. Jest mnóstwo różnych roślin, które zapylają. To dobrze na nie wpływa. Po drugie, pszczół w mieście jest dużo, tylko że ich nie zauważamy. Gdyby ich nie było, to wyobraźcie sobie, wchodzimy do parku nie kwitną drzewa, kwiaty, nie jest kolorowo, bo za to wszystko odpowiadają pszczoły - przypomniał Bartek Jędrzejak.

Czy Bartkowi udało się skosztować TVN-owskiego miodu? Dowiesz się tego z materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości