Pogoda

Pogoda na czerwiec. Kiedy zrobi się naprawdę ciepło?

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Interia.pl
para na rowerach

Czy po wyjątkowo zimnym i deszczowym maju czeka nas przyjemny i ciepły czerwiec? Choć aura ma być już typowo letnia, to niewykluczone, że będą pojawiać się także burze i przelotne opady deszczu. Co nas czeka nad morzem, a co w górach? Sprawdź prognozę pogody na czerwiec 2022.

Pogoda na czerwiec 2022

Synoptycy z IMGW są zdania, że czerwiec będzie naprawdę ładny i ciepły. W pierwszej dekadzie miesiąca na termometrach zobaczymy od 17 do 19 stopniu Celsjusza. Nocami temperatura może spaść do 10 stopni.

Jednak w pierwszy weekend czerwca - zwłaszcza w zachodniej i południowej części Polski - mogą pojawić się burze oraz opady deszczu. Ok. 9 czerwca przesuną się one nad województwo świętokrzyskie oraz lubelskie.

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Znacznie cieplej zacznie się robić w drugiej dekadzie miesiąca. Zdaniem synoptyków 11 czerwca termometry wskażą od 18. do 21 stopni, a w kolejnych dniach słupki na termometrach podskoczą nawet do 25. kreski. Taka pogada najprawdopodobniej utrzyma się do 19 czerwca. W tych dniach nie powinno padać ani grzmieć.

Równie dobrze zapowiada się końcówka miesiąca. Termometry będą wskazywały wtedy minimum 20 stopni. Mieszkańcy województwa opolskiego zobaczą na termometrach nawet 27 stopni. Jednak w północno-wschodniej części kraju można spodziewać się burz i opadów deszczu. Ten ostatni ma się pojawić również w województwie zachodniopomorskim.

Pogoda na czerwiec 2022. Jaka aura będzie nad morzem?

Czerwiec nad polskim morzem nie zacznie się najlepiej. W pierwszych dniach miesiąca należy się spodziewać opadów deszczu. Na szczęście to tylko chwilowe załapanie pogody i ok. 6-7 czerwca aura ma zacząć się poprawiać.

W kolejnych dniach termometry będą tam wskazywały od 18 do 24 stopni Celsjusza. Choć należy się spodziewać opadów deszczu i burz, to będą się one pojawiały bardzo sporadycznie. Zdaniem synoptyków każdy czerwcowy weekend nad morzem ma być słoneczny i ciepły.

Pogody na czerwiec 2022. Jaka pogoda będzie w górach?

Pierwsze dni w czerwca również w górach nie będą należały do najładniejszych. Specjaliści przewidują opady deszczu, a słupki na termometrach wzrosną maksymalnie do 15. kreski. Cieplej zacznie się robić w drugiej dekadzie miesiąca. Wtedy temperatura powinna wzrosnąć do 22 stopni.

Synoptycy nie przewidują w tych dniach opadów deszczu.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tom Merton/Getty Images

Pozostałe wiadomości