Pogoda

Pogoda na wtorek. Nadciąga z zachodu cieplejsze powietrze polarne morskie

Pogoda

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
PAP
the_burtons/Getty ImagesPogoda jesień

Po wyjątkowo ciepłym weekendzie równie pogodny tydzień. Poniedziałek, choć po niezwykle mroźnej nocy przywitał nas chłodem, w ciągu dnia przyniesie słoneczną aurę i temperaturę ok. 20 stopni Celsjusza.

Pogoda w poniedziałek, 6 września 2021 r.

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż, którego centrum znad Obwodu Kaliningradzkiego przemieści się nad Ukrainę. Polska pozostanie w zasięgu tego wyżu. Jeszcze początkowo nad wschodnimi i północno-wschodnimi rejonami kraju będzie powietrze pochodzenia arktycznego, ale z zachodu stopniowo będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. W poniedziałek będzie zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na północnym zachodzie okresami umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 19 st. C w centrum, do 23 st. C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych, a na południu także wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i zachodzie kraju przejściowo wzrastające do dużego. Na południu lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 4 st. C na północnym wschodzie i lokalnie w rejonach podgórskich Karpat (przy gruncie około 0 st. C), około 9 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na południu także zmienny.

Pogoda we wtorek, 7 września 2021 r.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i południu okresami duże. W Karpatach Zachodnich słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północnym wschodzie, około 20 st. C w centrum, do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego, nad morzem przechodzący w zachodni.

Pogoda w Warszawie, poniedziałek, 6 września 2021 r.

W poniedziałek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

Zobacz także:

Obejrzyj wideo:

Wrześniowe przysmaki. Jakich owoców i warzyw szukać na bazarku?
Wrześniowe przysmaki. Jakich owoców i warzyw szukać na bazarku?
x-news

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: the_burtons/Getty Images

Pozostałe wiadomości