Jak informuje IMGW, wschodnia i północno-zachodnia Europa znajduje się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże z głównymi centrami nad Bałtykiem, Hiszpanią oraz Włochami. Nad Polską rozbudowuje się klin rozległego wyżu znad Morza Śródziemnego. Jaka będzie pogoda w poniedziałek?
Jaka będzie pogoda?
Na południu i zachodzie kraju zalega rozmywający się i mało aktywny front atmosferyczny. Oznacza to, że pozostajemy w powietrzu polarnym morskim, na północnym wschodzie chłodniejszym.
W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie i północnym zachodzie okresami duże. Silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, a na południu do 300 m. Temperatura minimalna od 5 st. C na północnym wschodzie do 14 st. C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby, na zachodzie i nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
Prognoza pogody na poniedziałek, 27.09.2021 r.
W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i w Karpatach wzrastające do dużego z opadami deszczu. W Sudetach możliwe słabe burze i tam prognozowana suma opadów około 10 mm. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, na południu do 100 m. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum do 23 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.
Więcej informacji o pogodzie w TVN Meteo.
Zobacz wideo: Pogoda na kolejne dni (26-30.09)
Zobacz także:
- Najszybsza babcia świata nie zwalnia tempa. Basia Prymakowska kolejny raz wbiega na Kasprowy Wierch
- Jaka będzie nadchodząca zima? IMGW przygotował eksperymentalną prognozę pogody
- Prognoza pogody na październik. Czy ta jesień będzie cieplejsza niż rok temu?
Autor: Kamila Glińska
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: the_burtons/Getty Images