Pogoda

Pogoda na majówkę 2022. Sprawdź prognozę

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
TVN Meteo, IMGW
Pogoda na wtorek 3 maja 2022 r. i kolejne dni
Pogoda na wtorek 3 maja 2022 r. i kolejne dni
wideo 2/2

Jaka będzie pogoda we wtorek 3 maja? W ostatnich latach aura w majówkę nie rozpieszczała i krzyżowała plany wyjazdowe wielu Polaków. Czy w tym roku będzie szansa na spędzanie czasu niekoniecznie pod dachem lub parasolem? Sprawdź prognozę pogody.

Prognoza pogody na majówkę 2022

Kwiecień w 2022 roku, poza kilkoma słonecznymi dniami, był wyjątkowo chłodny i nie napawał optymizmem, jeśli chodzi o najbardziej wyczekiwany przez Polaków długi weekend. Niskie temperatury, w tym nocne przymrozki oraz deszcz i co jakiś czas pojawiający się śnieg, dawały powody do narzekań i obaw. Jaka jest prognoza na długi majowy weekend?

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Pogodę na majówkę będzie kształtował rozległy wyż Tim znad Wysp Brytyjskich. Od wschodu będzie obszar wysokiego ciśnienia, w który wciskają się chłodne fronty atmosferyczne. Mogą przynieść więcej chmur i przelotne opady deszczu. Ponadto, napływa umiarkowanie chłodna masa polarnego powietrza. 

Pogoda na majówkę 2022 – temperatura i deszcz

W najbliższych dniach na wschodzie i południowym wschodzie Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego z centrum nad Ukrainą. Nad pozostałą częścią pojawi się wyż Tim znad Morza Norweskiego. Jednak cały kraj pozostanie w umiarkowanie chłodnej masie powietrza polarnego. 

Na wtorek, 3 maja prognozowane jest znaczne zachmurzenie na terenie całego kraju. Na północy i wschodzie spodziewane wciąż przelotne deszcze. Z zachodu będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, jednak w północnej części Polski spodziewane porywy mogą osiągnąć prędkość do 60 km na godzinę. 

- W świetle najnowszych materiałów prognostycznych, majówka ma być umiarkowanie ciepła ze zmiennym zachmurzeniem. Dużego ocieplenia na razie nie widać, przed nami "leniwa wiosna", czyli ociągająca się i niezbyt ciepła - powiedziała Arlena Unton-Pyziołek, synoptyk tvnmeteo.pl.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: TVN Meteo, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: fstop123/Getty Images

Pozostałe wiadomości