Pogoda

Pogoda na luty. Duże skoki temperatury i burze śnieżne

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
gazeta.pl
Dzień Dobry TVNPrognoza pogody

Prawdziwe szaleństwo aury przewidują w lutym synoptycy IMGW. Wprawdzie całodobowe mrozy i opady śniegu o tej porze roku w Polsce nie powinny dziwić, o tyle znaczne skoki temperatury już tak. Według prognoz, jednego dnia może czekać nas mroźny dzień, a w następnym termometry wskażą kilkanaście stopni na plusie. Sprawdź prognozę pogody na luty.

Pogoda na luty 2022 r.

Pogoda w tym roku rozpieszcza fanów śniegu, bowiem w porównaniu do ostatnich lat, tej zimy częściej widzimy biały puch za oknem. Co czeka nas w lutym?

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Długoterminowa prognoza synoptyków na luty zapowiada całodobowe mrozy, burze śnieżne, ale również drastyczne skoki temperatury. Sprawdź szczegóły.

Prognoza pogody na luty 2022

IMGW podaje, że średni temperatura powietrza w lutym na terenie całej Polski zmieści się w średniej miesięcznej temperaturze wieloletniej normy z lat 1991-2020. Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody nie jest już w tej kwestii tak optymistyczne i przewiduje, iż miesięczna temperatura w lutym 2022 będzie powyżej normy wieloletniej o około 2-3 stopnie od normy klimatycznej, a to nie wszystko.

Zdaniem ECMWF, podobnie jak w opinii IMGW, mamy się spodziewać siarczystych mrozów - ale tylko pierwszy z tych instytutów przewiduje potężne anomalie. Mają nas prawdopodobnie czekać także ciepłe dni z temperaturą na poziomie 10-15 stopni, a miejscami nawet do 20 stopni! Biorąc pod uwagę tak drastyczne skoki temperatury nic dziwnego, iż meteorolodzy zapowiadają kolejne burze śnieżne, które już w styczniu dały o sobie poważnie znać na terenie Polski. Szczególnie północna część kraju będzie narażona. Tam, podobnie jak i na wschodzie spodziewane są obfite opady.

Wspomniane burze śnieżne według ECMWF wystąpią szczególnie w północnym regionie Polski. Będą one skutkiem spływu chłodnych mas pochodzenia arktyczno-morskiego i polarno-morskiego. Tam też spodziewane są wichury, podobnie jak w górach (gdzie ma wiać silny halny) i na obszarach podgórskich.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości