Pogoda

Jaka będzie jesień i zima? Znamy prognozę na najbliższe miesiące

Pogoda

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN Meteo, IMGW
zima, śnieg

Jaka będzie pogoda jesienią i zimą? IMGW opublikował długoterminową prognozę na październik, listopad, grudzień i styczeń. Co przepowiadają nam synoptycy?

Jesień 2022 – jaka będzie pogoda

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a my spekulujemy, jakie temperatury czekają nas w najbliższym czasie. Zagadkę te rozwikłali synoptycy, którzy postanowili podzielić się wstępnymi wyliczeniami modeli na okres od października 2022 do stycznia 2023.

Ochrona środowiska

Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) opublikował eksperymentalną prognozę pogody.

Pogoda – październik 2022

Według danych przekazanych przez IMGW, w październiku średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna kształtować się w granicach normy wieloletniej z lat 1991-2020. Temperatura powietrza sięgać będzie od 6,3 st. C w Suwałkach do nawet 10,8 st. C we Wrocławiu.

Pogoda - listopad 2022

Listopad w całym kraju nie zaskoczy nas temperaturami. Ich granica będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej, czyli 1,3 st. C na południu do 6,4 st. C w południowo-zachodniej części Polski.  

W listopadzie może także nieco więcej popadać na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim.

Pogoda - grudzień 2022

Zima w Polsce przyniesie nam trochę zmian – zapowiada IMGW. Prognozy wykazują, że w całym kraju będzie znacznie cieplej niż w poprzednich latach.

- Identyczna sytuacja będzie w przypadku sumy opadów - w całym kraju ma spaść więcej deszczu lub śniegu niż w poprzednich grudniach – czytamy na TVN Meteo.

Pogoda – styczeń 2023

Co przyniesie nam Nowy Rok? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdzają - temperatury w styczniu 2023 będą oscylować w granicy normy wieloletniej.

Co oznaczają pojęcia "powyżej normy", "poniżej normy" i "w normie". Jak interpretować klasy oraz czy prognozy długoterminowe są sprawdzalne? Więcej informacji znajdziecie na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN Meteo, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Michal Sleczek/ Getty Images.

Pozostałe wiadomości