Nagłe ocieplenie w Polsce. Kiedy będzie upalnie i zacznie się lato?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
twojapogoda.pl
słoneczna pogoda w Polsce, łąka, upał

W 2022 r. wiosna ma być rozczarowująco krótka. Po, w większości chłodnym i deszczowym kwietniu, pogoda ma gwałtownie się zmienić i przynieść wyczekiwane słońce, a nawet pierwsze upały. Kiedy termometry pokażą powyżej 25 st. C?

Dlaczego wiosna jest tak zimna?

Jak podaje portal twojapogoda.pl, kwiecień 2022 był jednym z najchłodniejszych od początku wieku. Nad Polskę stale napływają układy niżowe, które ściągają masy chłodnego powietrza z północy kontynentu. Według synoptyków sytuacja ma się poprawić na początku maja, bo właśnie wtedy wreszcie ma przyjść ocieplenie. Nie będzie to jednak od razu gwałtowna zmiana, ponieważ termometry wskażą na początku około 20 st. C. Poza tym ocieplenie ma mieć charakter lokalny i skończyć się wraz z przyjściem tzw. zimnej Zośki, nazywanej też zimnymi ogrodnikami. Zjawisko to ma miejsce zwykle w połowie maja i wtedy temperatura spadnie ponownie do około 10 st. C. Ma być to już ostatnie w Polsce ochłodzenie przed nadejściem ciepła, a nawet fali upałów.

Wiosna

Wiosna, ach to ty!
Wiosna, ach to ty!Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Kiedy w Polsce będzie ciepło?

Rzeczywiste ocieplenie zacznie się w Polsce w drugiej połowie maja. Temperatury mają wówczas zacząć przekraczać 20, a nawet 25 st. C. Tak będzie w cieniu, bo w słońcu oczywiście jeszcze cieplej. Ciepło ma być w całym kraju, we wszystkich regionach. Synoptycy prognozują, że tegoroczne lato może być naprawdę upalne.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: twojapogoda.pl

Źródło zdjęcia głównego: Peter Cade/Getty Images

Pozostałe wiadomości