Pogoda

Upał, burze, grad – prognoza zagrożeń pogodowych IMGW

Pogoda

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
TVN Meteo
burza w Polsce

IMGW wydał prognozę zagrożeń pogodowych w kolejnych dniach na terenie całego kraju. Według zapowiedzi, w czwartek i piątek synoptycy wydadzą ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Gdzie mogą pojawić się alerty zapowiadające gwałtowne zmiany pogody?

Prognoza IMGW na czwartek

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę najbliższych zagrożeń pogodowych. Według nich, wtorek i środa zapowiadają się w większości pogodnie i spokojnie. Wszystko gwałtownie zmienić ma się od czwartku 11 sierpnia. W wielu miejscach mają powrócić gwałtowne, a nawet niebezpieczne zjawiska pogodowe. W tym dniu mogą być rozsyłane alerty pierwszego stopnia, ostrzegające głównie przed upałem. Według aktualnych danych (stan na 9.8.2022 r.) najprawdopodobniej będą dotyczyć województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Pogoda w środę, 10.8.2022 r.
Pogoda w środę, 10.8.2022 r.

Prognoza IMGW na piątek

Od piątku upalna aura ma rozprzestrzenić się na kolejne obszary kraju. Alerty otrzymają najprawdopodobniej mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

W innych częściach Polski mogą nagle wystąpić gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia planowane są w województwach: mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim.

Sprawdź w radarze pogodowym na żywo, gdzie jest burza teraz.

Więcej szczegółowych informacji pogodowych w TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Suzana Topita/Getty Images

Pozostałe wiadomości