Pogoda

  Pogoda

  Będzie cieplej. We wtorek od 9 stopni C na Podlasiu do 17 stopni C na Dolnym Śląsku. W centrum i na południu kraju pogodnie, deszcz na północy Polski. Na kolejne dni synoptycy zapowiadają ocieplenie. Jaka będzie pogoda?

  Aura w nadchodzącym tygodniu nie będzie nasz rozpieszczać. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków należy spodziewać się opadów deszczu oraz silnego wiatru. Niewkluczone, że nad Bałtykiem przejdzie sztorm. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu? Jaka będzie pogoda w weekend?

  Choć początkowo synoptycy mieli nadzieję na słoneczny weekend, wygląda na to, że niedziela, podobnie jak sobota, nie rozpieści nas temperaturą. Przewidywane są zachmurzenia, wiatr oraz przelotne opady deszczu.

  Marzymy o tym, by powróciła złota polska jesień i cieplejsza aura. Dość szybko sięgnęliśmy po ciepłe kurtki, a tęsknimy za tym, by na spacerze poczuć jeszcze odrobinę promieni słonecznych. Okazuje się, że pojawiła się na to szansa i to już niedługo.

  W Tatrach spadł śnieg, a nad całą Polską powieje arktyczne powietrze. Będzie coraz mroźniej, a wiatr w górach będzie wiał z prędkością 80 km/h. Miłośnicy jesiennych wyjazdów powinni zabrać odpowiedni ekwipunek, by nie dać się zaskoczyć wyjątkowo chłodnej aurze.

  We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na wybrzeżu miejscami burze. Temperatura od 6 st. w obszarach podgórskich do 12 stopni na pozostałym obszarze.

  Szacuje się, że w Polsce w najbliższych latach czekają nas nie tylko upalne lata, ale także powodzie, podtopienia i bardzo silne wiatry, które mogą uszkadzać całe miasta. Powodem jest globalne ocieplenie, na które ogromny wpływ mają właśnie duże osady ludzkie.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 10 października 2021 r.? Według danych IMGW zachmurzenie będzie małe, po południu na północy i krańcach południowych wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 9 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  Ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe i z przykrością obserwujemy nadchodzący chłód. Przymrozki w nocy mogą zniszczyć rośliny, które jeszcze mogłyby nas cieszyć swoim widokiem. Jaka będzie pogoda w weekend, 9 i 10 października 2021 r.?

  Ostatnie dni rozpieszczały nas idealną złotą polską jesienią. Wysoka temperatura, bezchmurne niebo i piękny kolor liści zachęcał do spacerów i wyjazdów. Niestety najbliższe dni przyniosą zmianę aury, a noce będą wyjątkowo chłodne. Warto w tym czasie zadbać o kwiaty, bo lokalne przymrozki mogą im zdecydowanie zaszkodzić. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na piątek, 8 października.

  Pierwsze dni października były wyjątkowo ciepłe i słoneczne. W najbliższym czasie trzeba się przygotować na nieco niższe temperatury. Według synoptyków, IMGW na wschodzie Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, a w pozostałych obszarach naszego kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura od 13 do 18 st. C.

  Jaka będzie pogoda w środę, 6.10.2021 r.? Według synoptyków IMGW na wschodzie zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze - duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura od 14 do 20 st. C.