Pogoda

  Pogoda

  Na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach od 6 st. C na wschodzie do 16 st. C na zachodzie. W górach lokalnie możliwy

  Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz częściowo Północna i Zachodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem słabych wyżów. Wschodnia oraz północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostałą część kraju obejmuje słaby obszar podwyższonego ciśnienia. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.

  Jak informuje IMGW, północno-wschodnia część kraju znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, pozostała część Polski jest we wspomnianym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Na krańcach południowo-wschodnich utrzymuje się strefa frontu okluzji. Do wybrzeża zaczyna docierać front chłodny. Z zachodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie.

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają burze na północnym-wschodzie Polski, przelotne opady w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 20 stopni C w Szczecinie do 24 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 12 września 2021 r.

  Jaka będzie pogoda w weekend - 11, 12 września 2021 r.? Po ciepłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana pogody. Sobota jeszcze będzie słoneczna i sprzyjająca długim wycieczkom i spacerom, ale już niedziela zaskoczy deszczem, burzami i zdecydowaną zmianą temperatury.

  W piątek na wschodzie i w centrum Polski bezchmurnie, na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Tam po południu i wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na termometrach od 24 st. C na wschodzie do 28 st. na zachodzie.

  Kolejne dni września przynoszą coraz przyjemniejszą aurę. Choć noce są już wyjątkowo mroźne, w dzień jest słonecznie i bardzo ciepło. Warto skorzystać z takiej pogody przed nadchodzącą jesienną pluchą. Sprawdź prognozę pogody na czwartek, 9 września.

  Słoneczna passa trwa - jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Nad zachodnią część kraju napływa cieplejsza polarna morska masa powietrza, na wschodzie zalega chłodniejsze powietrze polarne kontynentalne.

  Jaka będzie pogoda w weekend, 4 i 5 września 2021 r.? Według prognoz, w sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura wahać się ma od 15 do 20 st. C. Powieje północno-wschodni i wschodni wiatr. Pogoda w niedzielę będzie podobna.

  W czwartek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Czekają nas przelotne opady deszczu. Temperatura od 15 st. C na wschodzie do 23 st. C na zachodzie, w górach 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty.