Newsy

Mundial 2022. Robert Lewandowski o łzach po golu w meczu z Arabią Saudyjską

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
tvn24.pl
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola na mistrzostwach świata. Jak przyznał, było to dla niego spełnienie dziecięcych marzeń. Piłkarz przyznał też, że z wiekiem staje się coraz bardziej emocjonalny. Jak twierdzi, zdaje sobie sprawę, że ten mundial może być jego ostatnim.

Mundial 2022. Gol Roberta Lewandowskiego

Reprezentacja Polski znów rozpaliła nadzieję w sercach milionów kibiców. W sobotę (26 listopada) Biało-Czerwoni zakończyli spotkanie z Arabią Saudyjską wygraną 2:0. Pierwszy gol zdobył Piotr Zieliński, drugi Robert Lewandowski. Kapitan nie krył wzruszenia, gdyż od dawna marzył, by osiągnąć ten cel.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Ten dzień nadszedł właśnie 26 listopada 2022 roku. Gol był wyjątkowy, nie mogło też zabraknąć specjalnego gestu. Gdy piłkarz świętował, uniósł ręce do góry. W ten sposób zadedykował bramkę zmarłemu tacie. Po meczu kapitan Polski przyznał się dziennikarzom, że z wiekiem staje się coraz bardziej emocjonalny.

- Zdaję sobie sprawę, że to może być mój ostatni mundial - czytamy w TVN24.

Lewandowski spełnił dziecięce marzenie

Robert Lewandowski przyznał także, że sobotnie spotkanie umożliwiło mu spełnienie dziecięcych marzeń. - Dzisiaj udało się połączyć indywidualną zdobycz z dobrem drużyny - zaznaczył. Reprezentant Biało-Czerwonych dodał, że w środowym meczu z Argentyną także dadzą z siebie wszystko.

- Najważniejsze, że jesteśmy w grze - podsumował. Polacy rozegrają mecz trzeciej serii w grupie C w środę 30 listopada o godzinie 20:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na ten temat w tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości