Newsy

Czy wombaty mają skrzela? Marcin Prokop i Dorota Wellman stanęli przed niełatwym pytaniem

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Dorota Wellman, Marcin Prokop

W studiu "Milionerów" czuć już magię świat. Boże Narodzenie nie oznacza jednak taryfy ulgowej dla wyjątkowych uczestników. Do walki o tytułową nagrodę stanęły dwa duety: Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz Ewa Drzyzga i Michał Kempa. Jak poradzili sobie w starciu o duże pieniądze?

"Milionerzy" - odcinek specjalny

Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz Ewa Drzyzga i Michał Kempa w czwartkowy wieczór zasiedli naprzeciwko Huberta Urbańskiego, by zawalczyć o jak największą wygraną. Kwota zostanie przeznaczona na podopiecznych Fundacji TVN. Uczestnicy zagrali w parach, ale to jedyna zmian w regulaminie, pozostałe zasady teleturnieju były takie same.

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Źródło: Dzień Dobry TVN

Milionerzy. Czy wombaty mają skrzela

Na pierwszy ogień poszedł uwielbiany przez widzów duet Dorota Wellman i Marcin Prokop. Choć prowadzących Dzień Dobry TVN nie opuszczał dobry humor, to wraz z drugim pytaniem okazało się, że żarty się skończyły i konieczne było skorzystanie z koła ratunkowego "pół na pół". Uczestnicy spośród czterech maszyn musieli wybrać jedną klasyfikowaną jako pojazd wolnobieżny. Ostatecznie kosiarka samojezdna okazała się słusznym wyborem.

Gdy gra toczyła się w najlepsze, na drodze Doroty i Marcina stanęły wombaty, których dotyczyło pytanie ze 125 tys. złotych: Co jest prawdą o wombatach:

a) mają skrzela

b) składają skrzek

c) skrzeczą, lecąc

d) ich kał ma kształt sześcianów.

O pomoc w rozstrzygnięciu zagadki z zakresu fizjonomii wombatów uczestnicy poprosili o pomoc Sebastiana Prokopa, brata Marcina. Ostatecznie para zdecydowała się na odpowiedź "a", która okazała się błędna. Prawidłowa odpowiedź dotyczyła kału. Tym sposobem Dorota i Marcin zdobyli dla Fundacji TVN niebagatelną kwotę 40 tys. złotych.

Następnie do rozgrywki weszła Ewa Drzyzga i Marcin Kempa. Oglądajcie odcinek do końca i przekonajcie się, do jakiego pytania doszła druga z par.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości