Newsy

Czy wombaty mają skrzela? Marcin Prokop i Dorota Wellman stanęli przed niełatwym pytaniem

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
TVNDorota Wellman, Marcin Prokop

W studiu "Milionerów" czuć już magię świat. Boże Narodzenie nie oznacza jednak taryfy ulgowej dla wyjątkowych uczestników. Do walki o tytułową nagrodę stanęły dwa duety: Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz Ewa Drzyzga i Michał Kempa. Jak poradzili sobie w starciu o duże pieniądze?

"Milionerzy" - odcinek specjalny

Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz Ewa Drzyzga i Michał Kempa w czwartkowy wieczór zasiedli naprzeciwko Huberta Urbańskiego, by zawalczyć o jak największą wygraną. Kwota zostanie przeznaczona na podopiecznych Fundacji TVN. Uczestnicy zagrali w parach, ale to jedyna zmian w regulaminie, pozostałe zasady teleturnieju były takie same.

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Dzień Dobry TVN

Milionerzy. Czy wombaty mają skrzela

Na pierwszy ogień poszedł uwielbiany przez widzów duet Dorota Wellman i Marcin Prokop. Choć prowadzących Dzień Dobry TVN nie opuszczał dobry humor, to wraz z drugim pytaniem okazało się, że żarty się skończyły i konieczne było skorzystanie z koła ratunkowego "pół na pół". Uczestnicy spośród czterech maszyn musieli wybrać jedną klasyfikowaną jako pojazd wolnobieżny. Ostatecznie kosiarka samojezdna okazała się słusznym wyborem.

Gdy gra toczyła się w najlepsze, na drodze Doroty i Marcina stanęły wombaty, których dotyczyło pytanie ze 125 tys. złotych: Co jest prawdą o wombatach:

a) mają skrzela

b) składają skrzek

c) skrzeczą, lecąc

d) ich kał ma kształt sześcianów.

O pomoc w rozstrzygnięciu zagadki z zakresu fizjonomii wombatów uczestnicy poprosili o pomoc Sebastiana Prokopa, brata Marcina. Ostatecznie para zdecydowała się na odpowiedź "a", która okazała się błędna. Prawidłowa odpowiedź dotyczyła kału. Tym sposobem Dorota i Marcin zdobyli dla Fundacji TVN niebagatelną kwotę 40 tys. złotych.

Następnie do rozgrywki weszła Ewa Drzyzga i Marcin Kempa. Oglądajcie odcinek do końca i przekonajcie się, do jakiego pytania doszła druga z par.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości