Newsy

Osoby niezaszczepione na celowniku Ministerstwa Zdrowia. Czego powinny się spodziewać?

Newsy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
PAP

W Polsce zaszczepiło się przeciwko COVID-19 trochę ponad 20 milionów ludzi. Do osób, które jeszcze tego nie zrobiły Ministerstwo Zdrowia zaczęło wysyłać wiadomość tekstową, która ma zachęcać do przyjęcia wakcyny.

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 dostaną SMS-a

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz skierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna". SMS-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Wysyłka wiadomości – jak poinformował PAP resort - rozpoczęła się o 10:00. Smsy mają być rozesłane w ciągu kilku godzin.

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

- Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja SMS-owa resortu. MZ wysłało 15,5 mln SMS-ów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Koronawirus Omikron dotarł do Europy
Koronawirus Omikron dotarł do Europy W państwach południowej Afryki wykryto nowy wariant konornawirusa - Omikron. Dostał się już do Europy. Co o mutacji wiedzą naukowcy? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zaszczepieni w Polsce - dane z 29 listopada 2021 r.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 20 343 006 osób. Trzecią dawkę szczepionki przyjęły 260 132 osoby, a dawkę przypominającą – 2 213 650 osób.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zgłoszono 16 234 niepożądane odczyny poszczepienne, w większości łagodne.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Izabela Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Morsa Images

Pozostałe wiadomości