Newsy

Biletomaty w szpitalach. Uleczą system?

Newsy

Fot. Getty Images/schfer

Czy elektroniczny system rejestracji pacjentów w kolejkach w szpitalnych oddziałach ratunkowych uzdrowi system? Pacjenci, którzy trafią na SOR mają otrzymać bilecik, który ustawi ich w elektronicznej kolejce. Czy to usprawni obsługę pacjentów w szpitalach?

System elektronicznej rejestracji pacjentów

Jak informuje Super Express, w szpitalach powstanie system podobny do tych, które znamy np z urzędów pocztowych. Czy to pozwoli zmniejszyć kolejki lub usprawnić obsługę pacjentów na SOR-ach?

Numerek i kategoria

W założeniu każda osoba, która trafi na oddział ratunkowych otrzyma bilecik z indywidualnym numerem pacjenta. Następnie pacjent zostanie poddany „segregacji” medycznej. Lekarz przydzieli go do jednej z pięciu kategorii: czerwonej, pomarańczowej, żółtej, zielonej i niebieskiej (w zależności od stopnia w jakim jest zagrożone zdrowie i życie pacjenta). Każda kategoria ma inny czas oczekiwania. W poczekalniach zostaną zamontowane ekrany informujące o tym, ilu pacjentów czeka w poszczególnych kategoriach. Taki system na razie działa w kilku szpitalnych m.in. w Brzesku.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski (47 l.) zapowiedział, że zmiany zaczną obowiązywać we wszystkich największych szpitalach od 1 października.

Źródło: se.pl/PAP

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości