Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia o burzach z gradem dla całej Polski. Najgorzej będzie w powiecie kłodzkim, najspokojniej w Małopolsce. Co oznacza alert RCB?
Sopocka policja zatrzymała 81-letnią kobietę, które pod wpływem alkoholu prowadziła samochód. Po przebadaniu seniorki alkomatem okazało się, że miała w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu. Co ciekawe, kobieta dobrze znana jest funkcjonariuszom i nie był to jej pierwszy wybryk tego typu.
W programie "40 kontra 20" miłość nie pyta o metrykę. Przystojni single będą zabiegać o względy pięknych kobiet w różnym wieku. Już 28 czerwca na antenie TVN7 rusza nowe randkowe show. Znamy kolejne dwie uczestniczki. Poznajcie Martę Mazurkiewicz i Izabelę Soporę.
Na początku sezonu wiosna-lato 2021 w sieci pojawiły się zdjęcia paragonów z lokali gastronomicznych nad Morzem Bałtyckim. Przedstawiały bardzo wysokie ceny za proste posiłki. Władze Mielna twierdzą, że to fake newsy i zamierzają je odkłamać w ramach specjalnej akcji. Jak naprawdę wyglądają ceny w nadmorskich kurortach?
Rok szkolny 2020/2021 przechodzi do historii. Był on jednym z najtrudniejszych w historii polskiej edukacji XXI wieku. Wynika to głównie z faktu, że przez niemal cały ten czas nauczyciele przeprowadzali lekcje online. Czy to sprawiło, że uczniowie i ich rodzice bardziej niż zwykle doceniają pracę pedagogów?
Do niewyobrażalnej tragedii doszło w jednym ze szpitali. Noworodek zmarł po tym, jak podano mu zakażone mleko. Zdaniem prokuratury śmierć dziecka to wynik zaniedbań personelu szpitala.
Sezonowe wyprzedaże ruszyły pełną parą. Tradycyjnie na tę wiadomość czeka wiele osób. Teraz atmosfera do robienia zakupów sprzyja tym bardziej, że nadchodząca niedziela, 27 czerwca jest handlowa. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl stylistka Monika Liwoch zdradza, co w sklepach omijać szerokim łukiem i których okazji zdecydowanie unikać.
Szczepionki przeciwko COVID-19 opracowane przez firmy Pfizer/BioNTech i Moderna mogą prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego. Mimo że takich przypadków było niewiele, to amerykańska agencja Food and Drug Administration (FDA) zdecydowała się wydać ostrzeżenie.
Ceny remontów poszybowały w górę. Teraz za wykończenie czy odnowienie mieszkania, zapłacimy dużo więcej niż przed pandemią. Problem pojawia się także przy szukaniu odpowiedniej ekipy remontowej. Terminy są naprawdę odległe. Ile tak naprawdę kosztuje nas remont?
Polacy przegrali 2:3 ze Szwecją i tym samym pożegnali się z mistrzostwami Europy. Jeden z mieszkańców Kościana nie wytrzymał porażki biało-czerwonych i w przypływie emocji wyrzucił telewizor przez okno. Musiała interweniować Policja.
Polacy pożegnali się z Euro 2020. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrali 2:3 ze Szwecją. W sieci zawrzało. Matylda Damięcka opublikowała wymowne grafiki, a rozżaleni kibice i środowisko piłkarskie zamieszczają gorzkie komentarze.
W najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia z wyjściem Merkurego z ruchu wstecznego, które nastąpi 22.06 o godzinie 23.58. Merkury w ruchu prostym przyniesie Nam przyspieszenie tempa przepływu informacji, zwiększone zapotrzebowanie na zakupy sprzętu elektronicznego oraz rozpocznie w pełni sezon na urlopy. Poznaj horoskop tygodniowy na 21-27.06 dla wszystkich znaków zodiaku.
Słońce przebywa w znaku Raka, Księżyc znajduje się w znaku Strzelca. O godzinie 15.04 Srebrny Glob przejdzie do Koziorożca. Wieczorem dojdzie do pierwszej, letniej pełni Księżyca. Poznaj horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na czwartek, 24 czerwca 2021 r.
Nie żyje scenarzysta i reżyser Krzysztof Gradowski - poinformował Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych (ZAiKS). Twórca filmu "Akademia Pana Kleksa" zmarł w wieku 77 lat.
Pogoda w czwartek, 24.06.2021 r. będzie burzowa. Prognozowane opady od 10 mm do 30 mm. Nadal ma utrzymywać się bardzo wysoka temperatura, sięgająca nawet 33 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany.
Ze względu na zadłużenie, pani Józefa i jej syn stracili dach nad głową. Rodzina od roku koczuje na klatkach schodowych. Dla mieszkańców to problem. Czy uda się im pomóc? Sprawą zainteresowali się reporterzy programu "Uwaga! TVN"
Paul Walker – amerykański aktor, producent filmowy i telewizyjny oraz model - na zawsze zostanie w pamięci fanów jako gwiazda serii "Szybcy i wściekli". Wielki miłośnik samochodów zginął w wypadku w 2013 roku. Media obiegła właśnie informacja, że jedno z aut z jego legendarnej kolekcji zostało sprzedane. Kwota przeszła najśmielsze oczekiwania.
Za nami jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski na Euro 2020. Niestety, w starciu ze Szwecją nie odnieśliśmy sukcesu. Biało-czerwoni przegrali na stadionie Gazprom Arena w Sankt Petersburgu.
Wojciech Karolak, uznawany za jednego z gigantów polskiego jazzu, zmarł w wieku 82 lat. Był wybitnym kompozytorem, pianistą i saksofonistą. Prywatnie - mąż Marii Czubaszek. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz Hirek Wrona. Zmarłego muzyka wzruszającym wpisem pożegnała aktorka Maja Bohosiewicz.
Sklepy Kaufland apelują do konsumentów o zwrot huśtawek dla dzieci. Firma wycofała już wadliwy produkt ze sprzedaży. Jak się okazało, wykryto wadę, która może powodować niebezpieczeństwo dla najmłodszych.
Jak nagradzać, aby to nie miało negatywnego wpływu na dziecko w przyszłości? Czy nasza pociecha, która za każdą czynność dostaje "zapłatę" będzie roszczeniowa w życiu dorosłym? Na te pytania w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Darią Pacańską odpowiedziała Natalia Supeł, psycholożka dzieci i młodzieży.
Przed nami kolejne emocjonujące odcinki "One Night Squad". Tym razem uczestników czeka nagła pobudka. Obudzeni w środku nocy, musieli przenieść swoje namioty i śpiwory w bezpieczne miejsce. Co się stało?
Nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 o nazwie Delta od kilku miesięcy rozprzestrzenia się w Europie. Pierwsze przypadki wykryto już także w Polsce. Co więcej, w Indiach pojawiły się także doniesienia o nowej jego odmianie – Delta Plus.
Koronawirus nie daje za wygraną. Coraz częściej słyszymy doniesienia o pojawianiu się jego kolejnych, o wiele bardziej zakaźnych mutacji. Aby nie doprowadzić do ich rozprzestrzeniania się w Polsce, rząd zdecydował o przywróceniu 10-dniowej kwarantanny dla osób, które przybywają spoza strefy Schengen. Kto będzie z niej zwolniony? Kiedy zaczyna obowiązywać przepis?
Małgorzata G. oskarżona o usiłowanie zabójstwa swojej dziesięcioletniej córki, trafi do więzienia na siedem lat. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Dlaczego kobieta chciała zabić swoje dziecko?
Autokar przewożący dzieci uległ groźnemu wypadkowi. Na miejscu pojawiły się karetki oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne doniesienia mówią o kilku rannych osobach.
Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw. Najnowsze badania przeprowadzone przez badaczy z Indii sugerują, że zawarta w niej kurkumina może wspomóc leczenie depresji. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy naukowcy wskazują, że przyprawa ma wyjątkowe właściwości.
Delta, czyli nowy, niebezpieczny wariant koronawirusa, jest w ostatnich tygodniach coraz częściej notowany w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. W Polsce potwierdzono do tej pory 90 przypadków. Aby nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia się w naszym kraju, rząd od środy 23 czerwca zwiększył obostrzenia dla osób przyjeżdżających z Wysp - chodzi o kwarantannę. To informacja ważna dla mieszkających tam naszych rodaków, którzy chcą spędzić urlop w ojczyźnie.
Niemal od początku pandemii wiadomo, że koronawirus sieje spustoszenie nie tylko w układzie oddechowym, ale również nerwowym. Ostatnie badania ujawniły znaczne uszkodzenia mózgu u pacjentów zmarłych na COVID-19. Co więcej – okazało się, że zmiany wcale nie są podobne do tych wywołanych przez brak tlenu, tylko przypominają stan po ciężkim udarze. Jak to możliwe?
Gwiazdki Michelin to najbardziej prestiżowe odznaczenia kulinarne. Przyznaje się je jedynie najlepszym restauracjom na świecie. Niewiele osób wie, że za ideą Gwiazdek Michelin stoi… producent opon samochodowych. Jak wygląda proces przyznawania Gwiazdek Michelin i gdzie można znaleźć wyróżnione restauracje?