Nasze akcje

Ten rower kosztuje milion złotych! Poznajcie Polaka, który go stworzył

Nasze akcje

Aktualizacja:

Adam Zdanowicz to polski zdobywca rowerowego Oscara. Stworzył rowerowe dzieło sztuki, które warte jest milion złotych. Jak zaczęła się jego przygoda z projektowaniem i tworzeniem rowerów? Czym zainspirował się, tworząc ten wyjątkowy rower? Poznajcie historię Adama Zdanowicza i jego drogę do zdobycia rowerowego Oscara.

Kim jest Adam Zdanowicz? Gwiazdy zakochały się w jego rowerach

Adam Zdanowicz zawsze coś tworzył i projektował. Swój pierwszy oryginalny rower zrobił dla siebie na studiach. Projektowanie i tworzenie rowerów niespodziewanie stało się jego pasją. W warsztacie na podlaskiej wsi zaczął konstruować najbardziej niezwykłe rowery, które już niebawem miały stać się rozpoznawalne na całym świecie.

Więcej: 

Tworzy potwory, bo to jego pasja. Kim jest Tomasz Radziewicz?

Adam Zdanowicz pierwszy rower dla znanej osoby zaprojektował dla piłkarza Tomka Frankowskiego. Następne tworzył dla Hołdysa, Slasha, Michała Szpaka. Wykonał też lodowy rower, którym zasłynął w sieci.

Rower wart milion - zdobył rowerowego Oscara

Na najbardziej prestiżowy konkurs do USA pojechał jako pierwszy w historii Polak i od razu zgarnął główną nagrodę za złoty rower Materialize. Rowerowy Oscar to najbardziej prestiżowa nagroda w świecie rowerów customowych. Jest wręczana podczas największej imprezy tej branży, dorocznego show w Las Vegas, które nazywa się OBC.

Więcej: 

Rowery odmieniły życie Namibijczyków. Już nie są wykluczeni

Zwycięski złoty rower waży 90 kilogramów, jest elektryczny, ma stalową konstrukcję i jest chromowany – w kolorze 24-karatowego złota (srebro najwyższego stopu pokryte bezbarwnym złotym lakierem).

Fot. Dzień Dobry TVN

Adam Zdanowicz pracował nad złotym rowerem razem ze swoim zespołem przez trzy lata. Samo zaprojektowanie roweru zajęło ok. 3-4 miesiące. Rower jest wart ćwierć miliona dolarów, czyli prawie milion polskich złotych.

Fot. EastNews

Fot. EastNews

Fot. Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości