Włosy

Polacy najlepszymi fryzjerami świata!

Włosy

Aktualizacja:

Nie kto inny, tylko my Polacy mamy najlepszych fryzjerów na świecie. Świadczą o tym choćby złote medale z Mistrzostw Świata we fryzjerstwie. W Kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy: Andrzeja Matrackiego, Trenera Fryzjerskiej kadry polski, czterokrotnego mistrza świata we fryzjerstwie, Tomasza Draba, Mistrza Świata w kategorii fryzjerstwo męskie - fryzura kreatywna, Marcelego Drożdzyka, Mistrza Świata Junior we fryzjerstwie męskim, kategoria klasyczna i kreatywna.

Potyczki na grzebienie i nożyczki

W dniach 15-16 września, w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie Artystycznym.

Jak zdradził na początku rozmowy Andrzej Matracki Mistrzostw Świata we fryzjerstwie to tak naprawdę potyczki na grzebienie i nożyczki. W zawodach bierze udział 1140 zawodników z 50 państw. Zawody składają się z aż 40 konkurencji.

Praktycznie wszystkie fryzury jakie świat wymyślił, zarówno damskie jak i męskie. Włosy, długie, krótkie, juniorzy, seniorzy, upięcia. To tylko z niektórych kategorii. W sumie zdobyliśmy 19 medali. 4 zdobyły dwie reprezentacje męskie i seniorów i juniorów, dwie reprezentacje damskie. Wycięliśmy wszystko, co można było wyciąć.

Co to znaczy fryzura kreatywna?

Tomasz Drab pracuje i mieszka w Kaźmierzu Wielkopolskim pod Poznaniem. Pasję do fryzjerstwa odziedziczył po mamie. Obecnie Tomasz pracuje w rodzinnym zakładzie fryzjerskim.

Na Mistrzostwach Świata w Paryżu Tomasz zdobył złoty medal we fryzjerstwie męskim w kategorii fryzura kreatywna. C oto znaczy fryzura kreatywna?

To trzeba mieć to w sobie. Trzeba coś wymyślić i pokazać całemu światu. Wymyśliłem tę fryzurę wcześniej przy pomocy Pana Andrzeja, który nadzorował całość. Przez 8 miesięcy trenowałem tę jedną, techniczną fryzurę, która jest trudna do wykonania. Na zrobienie fryzury miałem 30 minut, a oceniano kształt i czystość pracy.

Marceli Drożdzyk ma 19 lat, mieszka w Parczewie i uczy się w technikum o profilu fryzjerskim. W Paryżu zdobył złoty medal w kategorii Junior fryzura klasyczna i kreatywna. We fryzjerskiej kadrze Polski jest już drugi rok. Jak sam przyznaje Marceli, są to nieustanne treningi.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości