Włosy

Lakier do włosów, pianka czy puder? Jak i czym modelować włosy, by fryzura była trwała?

Włosy

Aktualizacja:

Lakier do włosów, pianka, a może specjalny puder? Jak i czym wystylizować fryzurę, by była piękna i trwała? Fryzjerka Żaneta Pawlak w studiu Dzień Dobry TVN podpowiedziała, na jakie utrwalenie się zdecydować, by cieszyć się idealną fryzurę nawet cały dzień (albo nawet całą noc!).

  • Lakier, puder czy pianka do włosów? Co wybrać?
  • Pianka do włosów - kiedy ją stosować? Co to jest pianka włóknista?
  • Lakier do włosów - kiedy go stosować? Suchy lakier i mokry lakier - czym się różnią?
  • Puder do włosów - dla kogo?

Więcej: Z brunetki w blondynkę. Wszystko o radykalnej koloryzacji

Lakier, puder czy pianka do włosów? Co wybrać?

Lakierów i pianek do włosów na rynku jest ogromna ilość. Mamy do wyboru lakiery i pianki do włosów prostych lub kręconych, cienkich, farbowanych, suchych, puszących się, pozbawionych blasku, mocno i lekko utrwalające.

Fryzjerka Żaneta Pawlak opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN o dostępnych na rynku kosmetykach. Pokazała, jak ich używać, aby nie obciążać włosów, a wręcz przeciwnie - dodawać włosom objętości, lekkości i utrwalać fryzurę.

Pianka do włosów - kiedy ją stosować? Co to jest pianka włóknista?

Pianka do włosów będzie idealna dla osób, które mają np. kręcone włosy. Pianka nada włosom sprężystości, pięknie podkreśli loki. Jedną z nowości jest pianka włóknista - to pianka, która po "rozmasowaniu" w dłoniach tworzy włókna, te włókna dodają objętości i elastyczności, porządkują włosy, strukturyzują je. Taka pianka jest na bazie protein, które dodatkowo odżywiają włosy.

Wbrew pozorom, pianka włóknista będzie również odpowiednia dla włosów cienkich - można ją zaaplikować od nasady i po wymodelowaniu mamy dzięki niej więcej włosów. Piankę najlepiej jest nakładać na włosy wilgotne.

Więcej:

Wyróżniamy lakiery suche i mokre. Który kiedy najlepiej jest używać?

Suchy lakier będzie odpowiedni do codziennego użytku, ponieważ nie skleja włosów. Suchy lakier najlepiej jest aplikować od nasady. Co ważne, w razie potrzeby można go "wyczesać" i zacząć od nowa układanie włosów.

Mokry lakier jest polecany do wieczorowych upięć. Jest trwalszy, ale niestety może sklejać włosy, dlatego nie można używać go w nadmiarze.

Puder do włosów - dla kogo?

Jeśli nie chcesz używać ani lakieru, ani pianki, zdecyduj się na puder do włosów. Puder do włosów to proszek z mikrocząsteczkami lub mikrowłóknami, które mają za zadanie oblepiać poszczególne włosy. Puder sprawia, że fryzura staje się gęstsza, bujna i puszysta. Puder należy nakładać na włosy u samej nasady - jego zadaniem jest "podniesienie" włosów i nadanie im objętości. Ponadto, puder zbiera nadmiar sebum, co sprawia że włosy stają się natychmiast odświeżone.

Puder do włosów najczęściej znajduje się w opakowaniu przypominającym solniczkę. Wstrząśnij pojemnikiem, posyp włosy pudrem u samej nasady, następnie wmasuj dłońmi i ułóż fryzurę.

Pamiętaj! Stosując piankę, puder czy lakier, kieruj się zasadą umiaru. Nie korzystaj z kilku produktów jednocześnie - szampon, odżywka, maseczka, lakier, pianka, puder... Taki miks niepotrzebnie obciąży twoje włosy, szczególnie kiedy są cienkie i słabe. Włosy będą się plątać i nieestetycznie układać.

Więcej:

Pozostałe wiadomości