Moda i Uroda

Tatuaż pod biustem, czyli zaskakująca ozdoba ciała w nietypowym miejscu

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Fot. Hero Images / Getty Images

Tatuaż pod biustem to stosunkowo nowy trend, który zyskuje coraz większą popularność. Tatuaż w tym miejscu, nie jest widoczny na co dzień, a szerszej publiczności, ujawnia się tylko podczas sezonu letniego. Dzięki takiemu tatuażowi, możemy spełnić marzenie o posiadaniu tatuaża, dodatkowo nie będziemy się z nim obnosić.

Tatuaże pod biustem nosi coraz więcej gwiazd i to na pewno ma wpływ na popularność tych motywów. Poza tym tatuaże w tym miejscu są zazwyczaj bardzo kobiece i zmysłowe. Dodatkowo kobiety często noszą tatuaże, które dla większości ludzi są niewidoczne. Buduje to poczucie tajemnicy oraz czyni tatuaż jeszcze bardziej szczególnym dla posiadaczki.

Tatuaż pod biustem, dlaczego tam i czy boli?

Tatuaż pod biustem jest niezwykły, bo charakterystyczny tylko kobietom. Te tatuaże z reguły umieszczane są pomiędzy biustem i zaraz pod. Dzięki temu są dyskretne, a dla szerszej publiczności widoczne tylko latem, podczas noszenia bikini. Moda na tatuaże pod biustem rozwija się wraz z noszeniem ich przez gwiazdy małego i dużego ekranu, ale tak naprawdę, tatuaże pod biustem robione były od stuleci. Szczególnie popularne było ich wykonywanie metodą mehendi, za pomocą henny - tymczasowego barwnika skóry. Tym samym, tatuaż z naturalnej henny, może być bardzo dobrym wstępem do zrobienia prawdziwego tatuażu pod biustem. Dzięki niemu, sprawdzimy jak się czujemy z malunkiem w tym miejscu i czy wybrany wzór na pewno jest tym, który nas w pełni satysfakcjonuje. Przy wykonywaniu tatuażu henną, najlepiej wykorzystać jest hennę naturalną (brązową), która nie zawiera dodatkowych, szkodliwych składników. Czy tatuaż pod biustem boli? Niestety tak. Jest to miejsce bardzo wrażliwe i decydując się na tatuaż, musimy mieć świadomość, że bólu nie unikniemy. W miejscu pomiędzy i pod biustem, nie ma praktycznie w ogóle tkanki tłuszczowej, dlatego ból jest dość dotkliwy.

Jaki wybrać wzór na tatuaż pod biustem?

Przede wszystkim to, jaki wzór wybierzemy, warto dogłębnie i kilka razy przemyśleć. Tatuaż pozostanie z nami na całe życie i nawet jeśli na co dzień nie jest widoczny, to dla naszych oczu będzie widokiem codziennym. Wzór tatuażu pod biustem powinien pasować do osoby - do tego, jaki ma charakter, co myśli, o czym marzy i co lubi. Warto, by tatuaż był w miarę uniwersalny, to oznacza, że wzór który wybierzemy, nie będzie zupełnie dla nas niezrozumiały za wiele lat. Większość kobiet decyduje się na motywy raczej delikatne, subtelne, łagodne w formie i kształtach. Damski tatuaż, najczęściej po prostu kojarzy się z kobiecością i z cechami, które się z tym wiążą. Dzięki temu, tatuaż kobiety jest tak różny od męskiego, a tym samym stanowi oryginalną ozdobę. Wzory tatuaży pod biustem są najczęściej poziome i obejmują przestrzeń pod samym biustem. Czasami zaczynają się akcentem na środku pomiędzy piersiami, a potem układają się w poziomy kształt pod biustem. Do tego typu tatuaży idealne będa wzory kwiatowe. Pod biustem przepięknie prezentuje się lotos ozdobiony delikatnymi łańcuszkami i motyw kwiatowy z listkami lub wijącymi się spiralnymi łodygami. Możliwości jest wiele. Warto dokładnie przemyśleć, czego chcemy i poszukać przykładowych inspiracji w Internecie.

Czy napis pasuje na tatuaż pod biustem?

Napisy zamiast malunków na ciele w formie tatuaży to niesłabnący trend, przede wszystkim dlatego, iż może być całkowicie spersonalizowany. Oznacza to, że tatuaż może być unikalny dla każdej osoby. Tatuaże napisy robione są w postaci całych zdań lub też pojedynczych wyrazów, rozsianych w kilku miejscach. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego czy napis ma być jednoznaczny i dający się prosto odczytać, jak i zrozumieć, czy też tajemniczy i niedopowiedziany. Napisy tworzy się w językach ojczystych, ale również w angielskim, chińskim i niekoniecznie w językach prawdziwych jak np. język elfów. Tatuaż pod biustem w formie napisu to dobry pomysł, ponieważ jego kształt, idealnie wkomponuje się w poziomą przestrzeń pod biustem. W tym miejscu dobrze będzie wyglądało wytatuowane całe zdanie, jak również pojedynczy wyraz, kryjący się gdzieś z boku lub pomiędzy biustem. Ważne, by wytatuowany napis do nas pasował. Oddawał to, co myślimy, bądź z czym się utożsamiamy. Najważniejsze w zrobieniu tatuażu pod biustem jest pewność, że to właśnie ten napis czy wzór, nam odpowiada i z nim chcemy spotykać się każdego dnia.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości