Medycyna estetyczna? Tak poproszę
Polki coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Obecnie na regularne wizyty w gabinecie może pozwolić sobie coraz więcej osób. Na zabiegi zgłaszają się również coraz młodsze kobiety. Wynika to ze stale rosnącej świadomości, że profilaktyka anti – aging to najskuteczniejszy sposób na zachowanie młodego wyglądu.
Ważne jest, by z zabiegami nie przesadzać i dokładnie sprawdzić gabinet oraz specjalistę (koniecznie lekarza!), do którego się wybieramy.
Niewielki zabieg – ogromna zmiana
Przygodę z medycyną estetyczną należy rozpocząć od konsultacji lekarskiej. Lekarz, w którego ręce oddajemy naszą urodę powinien przeprowadzić dokładny wywiad oraz poznać nasze obciążenia chorobami. Po rozmowie następuje dokładna analiza twarzy lub ciała pacjenta.
Podczas pierwszej konsultacji lekarz ustala z pacjentką plan na kolejne lata tzw. smart aging plan.
Pytamy jakie są oczekiwania, czy dopuszcza myśl o liftingu chirurgicznym, jak się zapatruje na zmarszczki itp. Pytam często czy idziemy w stronę Meryl Streep czy raczej Cher.
Na początek należy wybierać zabiegi jak najmniej inwazyjne. Podstawą planu anty aging jest dbanie o jakość skóry, by była nawilżona i promienna.
Naturalne efekty dają takie zabiegi jak mezoterapia oraz laser oczywiście w rozsądnych ilościach.
Najbardziej niebezpieczne dla naszej urody jest uzależnienie od kwasu hialuronowego. Jego nadmiar może powodować groteskowy wygląd.
Zobacz też:
- Zabiegi estetyczne tylko u lekarzy. Koniec z powiększaniem ust przez kosmetyczki
- Medycyna estetyczna – jak sprawdzić klinikę i bezpieczeństwo zabiegu?
- Jakie powikłania grożą po źle wykonanym zabiegu medycyny estetycznej?
Autor: Magdalena Gudowska
Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto