Kiedyś były obciachem - dziś są najmodniejsze. Te ubrania będziemy nosić w 2023 roku

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
elle.pl
Trendy w 2023

Legginsy, wystająca bielizna czy spodnie biodrówki. Mogłoby się wydawać, że te elementy garderoby już nigdy nie wrócą do łask. Okazuje się, że najsilniejsze trendy lat 2000 znów są modne, a najpopularniejsze influencerki coraz chętniej tworzą swoje stylizacje, nawiązując do kiedyś obciachowych ubrań. Które modowe trendy powrócą w 2023 roku?

Kiedyś kiczowate, dziś najmodniejsze

W dobie TikToka trendy w modzie zmieniają się tak szybko, że nieraz często za nimi nadążyć. Powszechnie mówi się, że "w modzie wszystko już było", więc trudno uniknąć powrotów starych tendencji. W 2023 roku do łask wracają ubrania z przełomu wieków, z którymi wiele osób jeszcze 20 lat temu chciało się pożegnać na dobre. Ubrania, które kiedyś były najbardziej kiczowate i obciachowe, dziś są najmodniejszymi elementami garderoby.

Porady stylistki

Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowaDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Wystające znad biodrówek bielizna to modowe wspomnienie wielu kobiet z czasów liceum. Choć z pewnością nie kojarzy się to z elegancją, dziś to rozwiązanie wraca w wersji zmysłowej. Teraz widoczna bielizna stanowi przemyślany dodatek do stylizacji - ozdobne braletki zastępują bluzki, halki sukienki, a wystające guma od majtek może podkreślić talię.

Legginsy to ten element garderoby, który kojarzy się z wygodnym odpoczynkiem w domowym zaciszu. Od pewnego czasu miękkie getry można znów nosić jak spodnie – z krótkimi topami lub obcisłym body. Takie zestawienie nawiązuje do silnego trendu ballet core, który inspiruje się treningowymi strojami baletnic. Leginsy noszone z grubymi skarpetkami, balerinkami, czy sportowymi butami zdominowały ulice światowych stolic mody.

Te ubrania wrócą w 2023 roku

Jeans od stóp do głów kojarzył się z kultową już stylizacją Britney Spears i Justina Timberlake’a z rozdania nagród AMA w 2001 roku. Dotychczasowy synonim obciachu i braku gustu wrócił na wybiegi największych projektantów w wersji denimowych total loków. Jeansowa spódnica zestawiona z torebką i gorsetem z tego samego materiału to ulubiony mundurek influencerek.

Bojówki, inaczej nazywane cargo pants, to spodnie, które nosił niemal każdy na początku lat 2000. Spodnie w stylu wojskowym z wieloma kieszeniami i obniżonym stanem znów stały się modne. Tym razem występują nie tylko w kolorze piaskowym lub khaki, ale też w wersji białej, lub jeansowej, w połączeniu ze sportowymi butami lub nawet szpilkami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: elle.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maskot/Getty Images

Pozostałe wiadomości