Sennik: toaleta. Znaczenie i symbolika snu

Aktualizacja:
toaleta

Wbrew przekonaniu toaleta w śnie jest pozytywnym symbolem. Oznacza ulgę, oczyszczenie, pozbycie się dręczących myśli. Interpretacja snu o toalecie dodatkowo zależy od jej wyglądu: czy była brudna, czy korzystaliśmy z niej w domu, a może w miejscu publicznym?

Sen o toalecie to w ogólnej interpretacji symbol oczyszczenia i wyplątania się z pasma nieprzyjemności. Dla niektórych może oznaczać próbę ucieczki od przeszłości, wspomnień i nierozwiązanych spraw. Duże znaczenie w odczytaniu snu ma to, jak wyglądała ubikacja, z której korzystaliśmy. Wbrew pozorom brudna toaleta, z ludzkimi ekskrementami jest według sennika oznaką szczęścia, sukcesu i powodzenia. W rzeczywistości ubikacja jest nierzadko czymś wstydliwym i budzącym u niektórych odrazę. Według senników, zarówno w interpretacji mistycznej, jak i podstawowej pojawienie się jej w śnie jest sygnałem wysyłanym przez naszą podświadomość o chęci oczyszczenia i zerwania z tym, co nam ciąży. Chociaż toaleta może wywoływać nieprzyjemne skojarzenia, to jednak sen o niej jak najbardziej należy interpretować pozytywnie.

Znaczenie snu o toalecie

Najczęściej pojawiającym się snem o toalecie jest sama czynność korzystania z niej. Należy interpretować to jako nieprzyjemny okres w naszym życiu, czas niepokojów lub bardzo ciężkiej i męczącej pracy. Proces oczyszczenia natomiast to oznaka końca trudnych czasów i nadejście nowych. Interpretacja dotyczy zwykle naszej psychiki i dręczących nas myśli, które niebawem porzucimy, by osiągnąć spokój i równowagę. Bardzo duże znaczenie ma wygląd toalety. Co prawda niewiele osób pamięta, w jakim stanie była ubikacja, z której korzystali we śnie, jednak w części marzeń sennych to właśnie czystość klozetu przykuwa naszą największą uwagę. Sen o brudnej toalecie to dobry zwiastun. Oznacza bowiem, że w naszym życiu nadejdą spokojne czasy. Należy zatem odłożyć w zapomnienie wysiłek włożony w codzienne aktywności i skorzystać z szansy, która się pojawi. Wyraźny widok ludzkich ekskrementów dodatkowo wiąże się z rychłym przypływem gotówki. Niekiedy może to być nawiązanie do otrzymania zapłaty za naszą pracę, jak również pojawienia się dodatkowych korzyści finansowych. Ubikacja z odchodami obcych osób to również dobry znak związany z zastrzykiem finansowym. Widok czystej toalety publicznej we śnie to według sennika symbol plotek na nasz temat. Nie muszą mieć one jednak negatywnego wydźwięku. Niekiedy oznaczają jedynie rozmowę na nasz temat, co może odnosić się do miejsca pracy lub grona znajomych. Sen ten ma przyciągnąć naszą uwagę i dać wskazówkę, byśmy zwracali większą uwagę na ludzi wokół nas. Być może poświęcamy im zbyt mało uwagi i zainteresowania. Ich symboliczne plotkowanie ma na celu zwrócenie uwagi na problem odcinania się przez nas od otoczenia i pozostawania z boku. Z sytuacją tą związany jest również sen o zapchanej toalecie, która w interpretacji sennika symbolizuje ukrywane przez nas uczucia i emocje, jakie niepotrzebnie się kumulują. Skorzystanie z toalety publicznej wskazuje więc na blokowanie własnych uczuć. Jeśli we śnie czyścimy brudną i zatkaną toaletę, by następnie z niej skorzystać, to sennik wieszczy nam sukces i uwolnienie się z przytłaczających nas myśli oraz odzyskanie kontroli nad emocjami.

Sen o toalecie w interpretacji mistycznej

Pojawienie się ubikacji w marzeniu sennym to wysyłane przez naszą podświadomość sygnały o ciążących na nas myślach, wspomnieniach, poczuciu winy, kumulacji uczuć i złych emocji. Podobnie zapchana toaleta symbolizuje nawarstwienie się problemów, z którymi od dłuższego czasu nie możemy sobie poradzić. Sen o toalecie jest więc bardzo dobrym zwiastunem zmian i wskazówką co do konieczności ich przeprowadzenia. Jeszcze lepiej dla nas, jeśli we śnie korzystamy z toalety, co symbolizuje czas uwolnienia się od trosk i rozpoczęcie lepszego etapu w życiu. Moment oczyszczenia fizycznego w śnie to dla naszej podświadomości nowy początek i motywacja do szukania inspirujących możliwości. Skorzystanie z ubikacji jest symbolicznym uporządkowaniem życia, spraw prywatnych i zawodowych, a także relacji pomiędzy nami a bliskimi nam osobami. Według sennika mistycznego sen o toalecie jest wskazaniem do porzucenia obecnego stanu, który nam ciąży, i skorzystaniem z okazji, jaka będzie dla nas realną szansą na osiągnięcie życiowej równowagi. Dodatkowo sennik mistyczny wskazuje również na samą czynność szukania toalety, co wieszczy pojawienie się w naszym życiu ważnej osoby, która odegra w nim bardzo ważną rolę. Ludzkie ekskrementy we śnie to dobry znak: zmian i oczyszczenia się z ciążących na nas problemów.
Czy choroby biorą się z naszej podświadomości? Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości