Horoskop

Co według sennika oznacza sen o statku - rejsie albo tonięciu?

Horoskop

Aktualizacja:
David Sacks/ Getty Images

Statek to według sennika często zapowiedź zmian w życiu. Mogą one być zarówno pozytywne, pozwalające skorzystać z nowych możliwości, jak i negatywne, np. jeżeli we śnie widoczny jest tonący statek, który zwykle wróży stratę. Zazwyczaj wydarzenia te są zupełnie niespodziewane.

Sen o rejsie statkiem związany jest z symboliką podróży. Statek na morzu niesie w nieznane, co może być również ostrzeżeniem przed podejmowaniem decyzji bez starannego przemyślenia ich ewentualnych konsekwencji. Co jeszcze sennik mówi o śnie o statku?

Sen o płynięciu statkiem – symbolika rejsu

Rejs statkiem kojarzy się z podróżowaniem, czyli z jednej strony z relaksem, z drugiej – z dążeniem do celu. Sennik często interpretuje to jako zapowiedź dużych zmian w życiu. Jeżeli woda wokół statku jest spokojna, tak samo toczyć się będą wydarzenia. Jeśli natomiast wody są wzburzone, istnieje duże prawdopodobieństwo pewnych komplikacji. Niekiedy jest to również odzwierciedlenie stresu związanego z nadchodzącymi zmianami, jeśli śniąca osoba jest ich świadoma.

Według sennika sen o podróży statkiem bywa też symbolem pożegnania, szczególnie w momencie, gdy statek wypływa z portu. To także zwiastun rozpoczynającego się przedsięwzięcia i związanych z nim chwilowych trudności. Statek wpływający do portu często bywa natomiast zwiastunem rychłego spotkania z przyjacielem. Symbolika będzie właściwie ta sama niezależnie od tego, czy śniący znajduje się na pokładzie, czy obserwuje statek z portu.

Znaczenie w interpretacji snu o statku ma również osoba kapitana. Jeśli to śniący nim jest, oznacza to, że swoją życiową podróż i wszelkie nadchodzące zmiany ma pod kontrolą. Jeśli natomiast statkiem nikt nie kieruje, może to oznaczać zagubienie i dezorientację w życiu.

Jeżeli płynący statek widziany jest we śnie z boku, może on oznaczać niepewność co do nadchodzących wydarzeń. Bywa to jednak również zapowiedź rychłej podróży lub wieści z zagranicy. Jeśli natomiast w danym momencie znajdujemy się daleko od domu, taki sen wróży szczęśliwy powrót. Pozytywne znaczenie ma także zejście na ląd po dobiciu do portu. Jest to zwiastun osiągnięcia zamierzonych celów. Z kolei zawracający statek to nagła zmiana w życiu, najczęściej w jego sferze emocjonalnej.

Warto być za to ostrożnym, jeżeli widziany we śnie statek płynie po rzece. Według sennika oznacza to nadchodzące pogorszenie stanu zdrowia. Niekorzystne będzie też spóźnienie się na rejs statkiem, które sennik zwykle interpretuje jako przegapienie ważnej, może nawet życiowej szansy. Jednak sen o byciu na pokładzie statku pasażerskiego, płynącego po rzece, zwykle oznacza obranie w życiu dobrego kierunku.

Dobrym omenem może być też samotny rejs statkiem. Według sennika często jest on zapowiedzią znaczących indywidualnych dokonań. Także budowa statku to pomyślna wróżba, wiąże się bowiem z pomyślną finalizacją przedsięwzięć, zwłaszcza biznesowych.

Sen o tonącym statku – jak interpretuje go sennik?

Sen o tonącym statku według sennika często nie ma dobrego znaczenia. Już samo zobaczenie statku we mgle oznacza kłopoty w realizacji obranego celu. Może być to także zwiastun czyhającego na śniącego niebezpieczeństwa. Ujrzenie statku podczas sztormu często jest symbolem zagrożenia w realnym życiu, nierzadko będącego wynikiem nieprzemyślanych decyzji.

Sam tonący statek we śnie, według sennika, to zwiastun znacznie poważniejszych problemów. Mogą to być wydarzenia niosące ze sobą poważne straty, nawet te ważące na życiu śniącego. Niekiedy jest to symbol nadchodzących problemów emocjonalnych.

Niekorzystnym znakiem we śnie jest też rozbicie okrętu. Według sennika może to być upomnienie przed niezdrowym trybem życia lub skłonnością do pakowania się w tarapaty.

Zły omen według sennika to także ujrzenie wraku statku. Najczęściej zwiastuje ono znaczne, niekiedy gwałtowne pogorszenie sytuacji finansowej i pecha w interesach. Również okręt wojenny nie będzie dobrą wróżbą. Zwykle jego ujrzenie w senniku interpretowane jest jako nadchodzące trudności i niekorzystny obrót ważnych dla śniącego życiowych spraw.

Płonący statek to przestroga przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Z kolei ten, który za chwilę ma zatonąć lub wybuchnąć, może być odbiciem dręczących nas w realnym życiu problemów. To wyraźny znak, że najwyższy czas je rozwiązać.

Sen o statku to, według sennika, najczęściej oznaka zmian, a nawet większej rewolucji w realnym życiu śniącego. Nie można jednak zapomnieć, że sny to odzwierciedlenie codziennego życia. Może po prostu marzymy o rejsie lub boimy się katastrofy. Nie każdy sen musi zaliczać się do grona tych proroczych.

Zobacz też:

Sen o dziewczynie – co oznacza i jaka jest jego symbolika?

Sennik – jak zinterpretować sen, w którym pojawia się żółw?

Sen o krwi - krew z nosa, wypadające zęby bez krwi i inne. Symbolika i znaczenie

Zobacz wideo: Jakie znaczenie mają nasze sny?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości