Horoskop

Koziorożec. Jakie ma mocne, a jakie słabe strony?

Horoskop

Aktualizacja:
iStockphotoTAW4/ East News

Koziorożec. Poznaj charakterystykę osób urodzonych pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia. Czy są dobrymi rodzicami i partnerami? W jakich zawodach sprawdzą się najlepiej, jakie mają mocne strony? Zobacz opis i cechy osób spod znaku Koziorożca.

W chwili przesilenia zimowego na niebie rozpoczyna panowanie znak Koziorożca. Jest to równoznaczne z wystąpieniem na naszej półkuli najdłuższej nocy i najkrótszego dnia w roku. Tego zjawiska doświadczymy już niebawem, ponieważ Słońce zawita do fazy Koziorożca nad ranem, w niedzielę 22.12. Przywitamy astronomiczną zimę, a jednocześnie wejdziemy w strefę wpływów tego trudnego przedstawiciela zodiaku.

Jakie są Koziorożce?

Koziorożec jest znakiem ziemskim i kardynalnym, a przez to bardzo konkretnym, zdyscyplinowanym i formalnym. Osoby urodzone w trakcie trwania tej fazy zodiaku wydają się być nieco zimne , usztywnione, jakby nie były w stanie dostosować się do nowych okoliczności.

Koziorożce zgodnie ze swoją ziemską naturą są bardzo praktyczne i ważne są dla nich sprawy materialne, w tym sukces finansowy i kariera zawodowa. Nawet jeżeli mamy do czynienia z Koziorożcem jako typową panią domu, będzie ona aktywnie wspierać ambicje najbliższych i ważne będą dla niej ich społeczne sukcesy.

Najtrudniejszą cechą Koziorożca, z którą mają kłopot inni przedstawiciele zodiaku jest to, że przy pierwszym wrażeniu (które może trwać nawet kilka lat), jest niedostępny. Znajomym i towarzyszom jawi się jako zdystansowany, zimny, perfekcyjny typ. Swoisty posąg z granitu, którego nie sposób rozmiękczyć, ani trafić na jego słaby punkt. Oczywiście pod tą skalistą skorupą bije czasami ciepłe, czułe i wrażliwe serce, ale aby do niego dotrzeć, potrzeba CZASU! A czas to słowo klucz, jeśli chodzi o wszystkich reprezentantów znaku Koziorożca.

Saturn - planetarny opiekun Koziorożca

Koziorożce żyją przeszłością, ograniczeniami, zasadami, strukturami i tym co jest w pisanym, bądź niepisanym kodeksie. Można mieć wrażenie, że prawo karmy sprawuje nad nimi dużo większą kontrolę niż nad innymi członkami zodiakalnego klubu.

Koziorożcom nie ujdą bezkarnie naruszenia prawa czy drobne grzeszki wobec przepisów drogowych. Wcześniej czy później ich patron czyli Saturn, upomina się o uregulowanie rachunków.

Planetarnym opiekunem tego znaku jest najbardziej rozpoznawalny w naszym Układzie Słonecznym - Saturn. Z uwagi na swoje ogromne i z daleka widoczne pierścienie, wizerunek Saturna jest znany nawet uczniom podstawówki. Jednak Saturn należy do wymagających patronów. Nie wybacza błędów, każe dążyć do perfekcji, zmusza do powtarzania danej lekcji, aż będzie całkowicie opanowana. Znak rozpoznawczy Saturna czyli dziesiątki następujących po sobie pierścieni , to symbol kolejnych wtajemniczeń i stopni, które Koziorożec w życiu musi cierpliwie przekraczać, aż znajdzie się na wymarzonej, najwyższej pozycji w hierarchii .

Pani Koziorożec

To bardzo wymagająca dama, która ma jasno sprecyzowane życiowe priorytety. Nie lubi kiedy jej wybranek nie ma społecznej pozycji ani ambicji. Będzie go motywować i zachęcać do pracy nad sobą. Kiedy jej instrukcje nie poskutkują, nawet jeśli bardzo kocha, posłucha głosu rozsądku i zerwie nie rokującą znajomość, szukając bardziej odpowiedniego kandydata na męża. Kobieta Koziorożec nie lubi być na szarym końcu i zawsze będzie szukała drogi, aby się wyróżnić i wybić. Jeśli nie przez życiowego partnera, to poprzez własną pracowitość i wytrwałość . Panie spod tego znaku często piastują odpowiedzialne, dyrektorskie stanowiska w wielkich firmach... bądź same je zakładają. Swoim profesjonalizmem i wiedzą potrafią zdeklasować wielu panów w typowo ,,męskich'' profesjach. W sprawach uczuciowych kieruje się głównie kalkulacją i rozsądkiem. Nie oznacza to, że nie potrafi namiętnie kochać, ale zawsze zostawia sobie kawałek gruntu pod nogami.

Pan Koziorożec

To osobnik, który wydaje się być niedostępny, wyniosły i zimy. Oczywiście tak po części jest, ponieważ Pan Koziorożec nie przed każdym i nie od razu będzie odkrywał to, co ma w środku. W życiu codziennym i wśród osób przypadkowych Koziorożec doskonale kryje się za swoją zbroją, granitowym murem i dobrze skrojonym garniturem. Ten mężczyzna ponad wszystko ceni sobie lojalność i wierność zasadom. Jednak kiedy na czymś mu zależy, albo obdarzy kogoś uczuciem z uporem i konsekwencją, latami będzie dążył do zrealizowania celu i wcześniej czy później osiąga swoje zamiary. Dystans do otoczenia i rezerwa z jaką odnosi się do środowiska całkowicie roztapia się w otoczeniu najbliższych, dla których jest gotów zrobić wszystko.

To pracowity i bardzo konkretny typ, który jednak nie sili się na romantyczność, kiedy nie widzi takiej potrzeby. Jeśli znajdzie swoją wybrankę jest stały w uczuciach i niechętny do zmian. To tradycjonalista.

Koziorożec jako rodzic

Wprowadza twarde ramy i zasady. Lubi porządek i stara się wychowywać dzieci z planem i konsekwencją. Nie może znieść myśli, że jego pociecha zejdzie na ,,życiowe manowce'' i niczego nie osiągnie. Ma duże problemy z zaakceptowaniem wyborów dziecka jeśli są kontrowersyjne, albo niezgodne z jego wizją świata. Nie dlatego że dziecka nie kocha, ale dlatego, że uważa, że wie lepiej co da niego dobre. Marzy o wysokiej społecznej pozycji jaką osiągnie jego potomstwo, albo o wielkim prestiżu i bogactwie, które spotka w życiu jego dzieci. Dlatego śrubuje wymagania, rzadko chwali, stawia wysokie cele i zapisuje ciągle na kolejne zajęcia pozalekcyjne. Koziorożec jako rodzic to naprawdę ciężki klimat. Jednego nie można mu odmówić, los dziecka naprawdę leży mu na sercu. Punktem spornym pomiędzy rodzicem a dzieckiem jest to, jak rozumieją słowo SUKCES.

Koziorożce w związkach

Jak do wszystkiego w swoim życiu, do związków Koziorożce również podchodzą zadaniowo i w sposób zaplanowany. Jeśli chcą się wyszumieć, to przygodnych relacji nie traktują jako potencjalnego związku. Natomiast kiedy pojawia się słowo ,,związek'', to w założeniach mają długofalową relację, która ma przetrwać przez wiele dziesiątek lat. Osoby urodzone w tym znaku nie lubią nieformalnych relacji, dlatego kiedy tylko są pewne swoich uczuć dążą do małżeństwa. Jeśli pojawiają się kryzysy będą tak długo jak to możliwe dążyć do utrzymania formalnych więzów. Bardzo źle znoszą rozwody. Dobrze dobrane pary, również na gruncie zawodowym stworzą z Bykami i Pannami. Świetnie dogadają się z Rakami i Rybami, które utworzą mu domowe i emocjonalne zaplecze. Mocny, bardzo energetyczny i podszyty ukrytymi tendencjami związek będą tworzyć ze Skorpionami. Walczyć o władzę i dominację będą z Baranami i Lwami. Koziorożce i Wagi będą się przyciągać i odpychać, ale jeśli znajdą swoje przestrzenie i podzielą terytorium to może się udać. Wodniki, Bliźnięta i Strzelce raczej nie mają w tym układzie czego szukać, można powiedzieć, że żyją z Koziorożcami w dwóch różnych bajkach.

>>> Zobacz film: Jakie znaki zodiaku tworzą najszczęśliwsze związki?

Najlepsze zawody dla osób urodzonych pod znakiem Koziorożca

Osoba urodzona w tej fazie zodiaku doskonale odnajdzie się w roli prawniczki, sędziego, notariusza, administratorki, dewelopera, zarządcy nieruchomości, właściciela ziemskiego, architekta, budowlańca, konstruktora, spawacza, murarza, pisarza, lekarza chirurga bądź ortopedy, geodety, polityka, stomatologa, ubezpieczyciela, bankowca, ekonomistki, głównej księgowej, historyczki.

Astrolog Merkurja

>>> Zobacz też:

Przesądy sylwestrowe

Sennik „ucieczka”. Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości