Każdy dzień tygodnia ma ukryte znaczenie! Kiedy lepiej iść na randkę, a kiedy na jogę?

Zegar, kalendarz, astrologia
Fot. Elizabeth Beard/ Getty Images

Każdy dzień rządzi się określonymi regułami i ma swoje prawa. Każdy dzień tygodnia charakteryzuje się innym przebiegiem i regułami życia społecznego (zamknięte teatry czy muzea w poniedziałki, brak pracy w niedzielę, handel rynkowy we wtorki i piątki itd.)Nie bez powodu mówimy o kimś, że jest stworzony do biznesu, bo urodzony w dzień targowy, czy też nosi się po królewsku, bo jest niedzielnym dzieckiem. Są też wśród nas też tacy, którzy z uporem maniaka powtarzają, że ,,nie lubią poniedziałku''. Spróbujmy zatem wniknąć w wibrację i charakter danej doby, poprzez astrologicznego przewodnika, który jest jej przypisany.

Horoskop - który dzień tygodnia sprzyja danym aktywnościom?

Czy zawsze tak było? Początków siedmiodniowego podziału czasu można upatrywać już w starożytnej Mezopotamii, czyli około 2 tys. lat przed naszą erą. Wziął się on, jak prawie wszystkie obliczenia dotyczące upływu czasu, z obserwacji nieba. Starożytni zauważyli, że na niebie oprócz gwiazd stałych znajdują się również ruchomi wędrowcy, czyli planety. Do ciał niebieskich ,,błąkających się'' po niebie (gr. planao - błąkać się), zaliczano wtedy również Księżyc i Słońce. Tychże starożytnych planet, widocznych gołym okiem było zatem siedem: Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn.

Siedem stało się cyfrą uświęconą również przez tradycję judaistyczną, według której świat został stworzony w sześć dni, a siódmego Stwórca wypoczywał. Siedmiodniowy podział wyniknął także z rytmu kalendarza księżycowego. Cykl naszego jedynego, naturalnego satelity składa się w przybliżeniu z 29 dni, w których mamy cztery kwadry po 7 dni. Nów, Pierwszą Kwadrę, Pełnię i Trzecią Kwadrę. Jakby nie liczyć wychodziło na to, że trzeba postawić na "siódemkę".

Co prawda w każdej z wielkich, monoteistycznych religii ustalono inną dobę uznawaną za świętą i dzień, w którym należy się powstrzymać od pracy, ale co do zasady odnawiania się porządku siedmiu dni - zawsze w tej samej kolejności, była zgoda.

W judaizmie dniem celebracji, która przypominała o odpoczynku Stwórcy po pracy nad światem był szabat, czyli sobota. W chrześcijaństwie czczono niedzielę, na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa. W islamie dniem świętym miał zostać piątek.

Obecne nazwy dni tygodnia w większości języków europejskich, biorą swoją nazwę od imion antycznych rzymskich i greckich bogów, ale zgodnie z planetarnym porządkiem, wywodzącym się jeszcze z Babilonu. Niezależnie od tego, czy będziemy wierzyć w siłę planetarnego patrona danego dnia, z pewnością jesteśmy w stanie wychwycić, że każdy dzień ma inną atmosferę i energię.

Poniedziałek - co mówi horoskop?

Dzień Księżyca. To czas szybkich zmian, kłopotów z dojazdami, korków, stresu, podwyższonej nerwowości. Zgodnie z kapryśną i drażliwą naturą Księżyca, poniedziałek należy do najbardziej zaskakujących dni w tygodniu. Wracając z weekendu możemy się mocno zdziwić tym i owym, po powrocie do miejsca pracy. W poniedziałek bardzo żywe są plotki i rozsiewanie niesprawdzonych informacji. Często też możemy mieć problemy z trawieniem, a stres spowodowany nawałem pracy będzie osadzał się ,,na żołądku''. W dobie, która za patrona ma Srebrny Glob musimy być bardzo uważni i skupić się na tym, co chcemy w danym tygodniu zrobić, ponieważ jeśli nie popchniemy odpowiednio i świadomie energii w pożądanym przez Nas kierunku, cały tydzień może iść nie po Naszej myśli. Pierwszego dnia roboczego tygodnia pracy, warto wsłuchać się w swoje przeczucia i zawierzyć intuicji, która podpowie czego warto się podejmować, a co zostawić. W poniedziałek mamy dużo pracy i zazwyczaj wieczorem jesteśmy mocno zmęczeni, dlatego lepiej udać się wcześniej spać.

Wtorek - co mówi horoskop?

Dzień Marsa. Energetyczny i wojowniczy patron tego dnia, pozwoli na szybkie i skuteczne załatwienie większości spraw. W tym czasie jesteśmy bojowo nastawieni do życia i mamy dużo energii do działania. Chcemy być skuteczni, czasami za wszelką cenę. Nie bez powodu to dzień otwartych rynków, na których dobijano targu i robiono duże interesy. We wtorek nie dajemy sobie w kaszę dmuchać i ostro walczymy o swoje racje i korzyści. Nadmiar energii fizycznej warto przeznaczyć na ćwiczenia i gimnastykę. Wtorkowe treningi przyniosą doskonałe rezultaty. Sztuki walki, siłownia, jogging a nawet taniec, wszelka forma aktywności fizycznej, będzie Nam się w ciągu tej doby bardzo opłacać. Warto jednak uważać, żeby nie narobić sobie wrogów zbyt szorstkimi słowami.

Za to wtorkowe niesnaski, łatwo będzie załagodzić w środę.

Środa - co mówi horoskop?

Dzień Merkurego. Przewodząca środzie planeta, to uosobienie starożytnego boga komunikacji oraz świetlnego posłańca, czyli Hermesa. To właśnie w środę najlepiej jest prowadzić trudne negocjacje, komunikować się z innymi, kupować wycieczki, uczęszczać na językowe kursy. W tym dniu słowa płyną szybciej, artykuły piszą się prawie same, a książki proszą, żeby je czytać. Środa doskonale sprzyja nauce i poznawaniu nowych rzeczy, rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek. Jeśli mieliśmy trudności w uzyskaniu kompromisu w jakiejś kwestii, to energia tego dnia może wybitnie Nam w tym pomóc. Dzień Merkurego pozwoli szybciej dotrzeć z miejsca na miejsce, łagodzi kłótnie i konflikty. To doskonały dzień na zakup nowego auta, telefonu, bądź laptopa.

Czwartek - co mówi horoskop?

Dzień Jowisza. Na antycznym Olimpie rządził Zeus, czyli rzymski Jupiter/Jowisz. Był łaskawy, hojny i szczodry. Działał z rozmachem. Podobnie z wibracją dnia, który jest przypisany wpływom tej planety. W czwartek możemy uzyskać podwyżkę, zrobić dobry interes, znaleźć świetną okazję do korzystnego zakupu. Planetarny patronat czwartku sprzyja ekspansji, zdobywaniu nowych rynków i nowej przestrzeni do rozwoju. Tego dnia warto myśleć o szerszych horyzontach, powiększyć sobie pole działania, być bardziej odważnym, więcej ryzykować. Energia Jowisza sprzyja osobom, które nie boją się podejmować nowych projektów. W czwartki można znaleźć doskonałą wycieczkę zagraniczną, bądź podjąć międzynarodowe wyzwanie.

Piątek - co mówi horoskop?

Dzień Wenus. To czas przeznaczony na radości, uciechy, rozrywkę i dobrą zabawę. Nie bardzo możemy się już skupić na pracy i nauce, ponieważ w głowie są już zazwyczaj inne, mniej poważne plany. Wenus patronuje miłości, spotkaniom towarzyskim, sztuce oraz swobodnemu wyrażaniu siebie. To najczęściej w piątek możemy spotkać nowe, ważne dla Nas osoby. To również w piątek najlepiej udają się imprezy oraz randki. Tego dnia świetnie zrealizują się wszelkie projekty artystyczne, wystawy, premiery spektakli, koncerty oraz happeningi. W dniu, któremu patronuje Wenus wiele grzeszków zostanie Nam wybaczonych, a niedociągnięcia zepchnięte na poniedziałek (który z kolei każe płacić za piątkową bezmyślność). Ta doba przynosi szybszą realizację miłosnych czarów, doskonale też nadaje się na zrobienie piorunującego wrażenia na płci przeciwnej.

Sobota - co mówi horoskop?

Dzień Saturna. Energia soboty jest związana z zarządzeniem, dyscyplinowaniem, układaniem i planowaniem. Dlatego w wielu gospodarstwach domowych jest to dzień przeznaczony na generalne porządki. Mając chwilę oddechu zaczynamy już myśleć o zadaniach i projektach, które będziemy realizować w kolejnym roboczym tygodniu. Wpływ Saturna, który jest patronem tego dnia, objawia się również wielkim szacunkiem do tradycji i jednością z poprzednimi pokoleniami, co widać bardzo wyraźnie w judaizmie, ponieważ w szabat zbierano się w gronie najbliższej rodziny, aby kultywować pamięć o przodkach. Sobota jest czasem, w którym myślimy logiczniej i konkretniej, jesteśmy też bardziej sceptyczni.

Niedziela - co mówi horoskop?

Dzień Słońca. Przynosi Nam zasłużony odpoczynek po całym tygodniu ciężkich zadań, pracy i wypełnianiu swoich obowiązków. Niedzielę opromienia królewski blask Słońca, które zawsze związane było w astrologii z prestiżem i nobilitacją. Dlatego niedziela jest dniem, który należy traktować z szacunkiem. Powstrzymywać się od ciężkich, brudnych prac, jak również poświęcić go na modlitwę, odpoczynek i relaks. Dzięki skupieniu uwagi na swoim wnętrzu będziemy mogli zyskać więcej energii i odnowić swoją moc. Doba, której patronuje Słońce powinna być spędzona w sposób, który pozwoli na zregenerowanie sił duchowych i fizycznych, dzięki temu będziemy mieć możliwość skutecznie działać przez cały następny tydzień. Pamiętajmy, że niedziela nie lubi być lekceważona i zgodnie z energią Słońca, które jej patronuje, wymaga od Nas odpowiedniej, świątecznej oprawy, zarówno w doborze ubioru jak i w skrupulatnym przygotowaniu potraw na niedzielny stół.

Pozornie takie same dni tygodnia, kiedy wgłębimy się w ich specyfikę i rodzaj energii, okazują się być zupełnie odmiennego charakteru. Ponieważ wszystkie narody naszego kontynentu, a co za tym idzie szeroko pojęta ,,cywilizacja Zachodu'' posługuje się siedmiodniową miarą czasu jaką jest tydzień, warto zapoznać się z ukrytym, drugim dnem tego przekazu. Planetarni patroni poszczególnych dób, są bardziej łaskawi pewnym działaniom, a mniej sprzyjają innym aktywnościom. Jeśli jesteśmy świadomi ich podziału i roli, po prostu łatwiej Nam żyć i dostosować się do tygodniowego rytmu, w którym toczy się Nasza cywilizacja.

Zobacz też:

Zobacz film: Czym charakteryzuje się osobowość zależna? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości