Gwiazdy

Piotr Buszewski – wschodząca gwiazda światowej opery

Gwiazdy

Piotr Buszewski to polski tenor, który dotarł do finału jednego z najbardziej prestiżowych konkursów operowych na świecie. O tym, czym dla młodych śpiewaków operowych jest konkurs Piotr opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu.

National Council Auditions to konkurs organizowany przez prestiżową nowojorską operę The Metropolitan od 65 lat. W finale obok Piotra jest jeszcze osiem osób. Wygrać może tylko pięcioro śpiewaków. Buszewski to jedyny Polak w tym gronie.

Czym dla młodego śpiewaka operowego jest udział w konkursie?

Jest to bardzo prestiżowy konkurs w Stanach Zjednoczonych, również jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na całym świecie. Sama możliwość śpiewania na scenie Opery Metropolitan jest swego rodzaju wyróżnieniem. Wśród jurorów konkursu jest wielu dyrektorów różnych teatrów, wielu agentów. Oprócz tego prestiżu, może to być droga do rozpoczęcia międzynarodowej kariery.

-zdradził Piotr.

Zazwyczaj uczestnikami konkursu National Council Auditions są Amerykanie. Jak zaznaczył rozmówca Mateusza Hładkiego, jedyną szansą dla obcokrajowców jest studiowanie w Stanach Zjednoczonych. Wówczas mogą wziąć udział w prestiżowym konkursie. Główną nagrodą w konkursie oprócz popularności jest czek na kwotę 15 tys. Dolarów.

Już dziś wielki finał prestiżowego konkursu. Trzymamy za Polaka bardzo mocno kciuki!

Zobacz także:

Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda są parą! To jest prawdziwa miłość!

Kasia Szklarczyk i Patryk Grudowicz. Para z "Top Model" zamieszkała razem!

Sidney Polak zakochany! Kim jest jego partnerka?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości