Gwiazdy

Michał Urbaniak w ciężkim stanie. Hirek Wrona: "Jeśli ktoś w coś wierzy, to niech się pomodli"

Gwiazdy

Wojciech Olszanka/East News

Michał Urbaniak, polski muzyk jazzowy trafił do szpitala i - jak poinformował Hirek Wrona - jego stan jest bardzo zły. Dziennikarz powiedział również, że artysta potrzebuje modlitwy i wsparcia.

Michał Urbaniak w szpitalu

Jak donosi portal Wprost.pl, Michał Urbaniak przebywa w pod opieką lekarzy z Instytutu Kardiologii w Aninie. O jego sytuacji zdrowotnej poinformował dziennikarz, Hirek Wrona podczas gali wręczenia Popkillerów 2020 w momencie, kiedy odbierał w imieniu muzyka nagrodę za całokształt zasług dla kultury hip-hop.

Michał jest w bardzo złej sytuacji zdrowotnej i taka prośba już ode mnie, nie od niego – jeśli ktoś w coś wierzy, to niech tam się pomodli, a jeśli nie wierzy, to niech trzyma za niego kciuki

– powiedział dziennikarz muzyczny.

Przeczytał również SMS od Michała Urbaniaka, w którym ten podziękował za nagrodę.

Michał Urbaniak - kariera

Michał Urbaniak urodził się w Warszawie, lecz dorastał w Łodzi, gdzie kształcił się w liceum muzycznym. Jest współtwórcą nowojorskiego tzw. Fusion Jazzu i aktualnie UrbJazzu, i jako pierwszy kreator muzyki fusion wprowadził Jazz Rock, Rap i Hip Hop do Jazzu, zakładając w roku 1989 zespół Urbanator, a od 27 stycznia 1995 Projekt UrbSymphony, gdzie obok zespołu jazzowego, rappera, komputera występuje cała orkiestra symfoniczna. Skomponował na ten projekt: dwie suity "Sketches of Poland", "Sketches of Manhattan" oraz wiele krótszych utworów jak "Destiny" czy "Butterfly".

Michał Urbaniak był ambasadorem Łodzi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Napisał muzykę do 25 filmów amerykańskich. W 2012 r. zadebiutował jako aktor, w filmie "Mój rower". Za rolę Włodzimierza w tej produkcji otrzymał Polską Nagrodę Filmową – Orła w kategorii odkrycie roku oraz główną nagrodę jako najlepszy aktor na Festiwalu Filmowym w Tallinnie.

Muzyk jazzowy Michał Urbaniak i jego córka Mika opowiedzieli w programie "Uwaga! Kulisy sławy" (emisja: 3.05.2012) o swoich relacjach oraz zdradzili, w czym są do siebie podobni.

>>> Zobacz także:

Debiut aktorski jazzmana Michała Urbaniaka

Mika Urbaniak na scenie DDTVN!

Mika Urbaniak i jej nowy projekt

Autor: Iza Dorf

Źródło: Wprost.pl/Wikipedia

Pozostałe wiadomości