Gwiazdy

"Tylko ja i piosenka" Duncan Laurence zdradził nam, dlaczego wygrał Eurowizję 2019

Gwiazdy

Aktualizacja:

Duncan Laurence z Holandii to zwycięzca Eurowizji 2019, która odbyła się w Tel Awiwie. Jaki prywatnie jest Duncan Laurence? Duncan był gościem naszego studia i opowiedział o tym, jak zmieniło się jego życie po zwycięstwie.

  • Duncan Laurence wygrał Eurowizję. Kim jest? Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką?
  • Duncan o Eurowizji i o konkurencji
  • Duncan Laurence i odważne wyzwanie

Zobacz też: 

Kto wygrał Eurowizję? Oto zwycięska piosenka!

Duncan Laurence wygrał Eurowizję. Kim jest? Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką?

Duncan Laurence, właściwie Duncan de Moor urodził się 11 kwietnia 1994 roku w Spijkenisse, w Holandii. Ukończył Akademię Rockową w Tilburgu.

Duncan wygrał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 piosenką "Arcade". "Arcade" to popowa ballada z niezwykle wyrazistym i mocnym refrenem.

W Holandii po mojej wygranej było istne szaleństwo. Kiedy przylecieliśmy do Holandii, na lotnisko, dzień po finale, całe lotnisko było zapakowane ludźmi, którzy witali nas i wrzeszczeli - opowiedział Duncan w Dzień Dobry TVN.

Jak teraz wygląda życie Duncana po zwycięstwie?

Jeżdżę po Europie. Spotykam wspaniałych ludzi, gram koncerty, pojawiam się w różnych programach.

Duncan o Eurowizji i rywalach

Jak Duncan ocenił swoich rywali na Eurowizji?

W tym roku na Eurowizji było dużo zespołów, które dały wspaniałe show. Mnie się to podoba, choreografia, pokaz, ale pod warunkiem, że wszystko jest spójne. W moim przypadku było inaczej. Tylko ja i piosenka. Chciałem opowiedzieć konkretną historię - powiedział Duncan.

Duncan Laurence i odważne wyzwanie

Duncan Laurence w 2018 roku ujawnił się publicznie jako osoba biseksualna. Po wygraniu Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 powiedział o sobie: 

Jestem kimś więcej niż tylko artystą. Jestem człowiekiem, jestem biseksualistą, jestem muzykiem. Jestem dumny z tego, że mogłem pokazać, kim jestem.

Więcej: 

Eurowizja 2019. Tulia odpadła w półfinale

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości