Gwiazdy

AniKa Dąbrowska o walce z chorobą. "Śpiewanie to dla mnie najlepsze lekarstwo, to niesamowita terapia, która bardzo mi pomaga"

Gwiazdy

AniKa, a właściwie Ania Dąbrowska to 15-letnia wokalistka, która muzyczną przygodę rozpoczęła już jako mała dziewczynka. Dziś młoda artystka spełnia jedno ze swoich największych marzeń. Nam opowiedziała o tym, czym jest dla niej muzyka i jak pomaga jej walczyć z nieuleczalną chorobą.

Muzyka – życiowa pasja AniKi

AniKa od dzieciństwa brała udział w konkursach piosenki, a swoje pasje rozwijała pod skrzydłami nauczycieli w szkole muzycznej oraz szkole wokalnej. Systematyczność i ciężka praca pozwoliły Ani nie tylko wypracować wspaniały warsztat, ale także sprawiły, że wokalistka w młodym wieku spełniła swoje wielkie marzenia i wydała własną płytę.

Śpiewam od samego maluszka i się rozwijam. Oczywiście pierwsze były konkursy, festiwale. Później zapisałam się do szkoły muzycznej, później do szkoły wokalnej, potem były programy telewizyjne i tak doszłam do tego miejsca, gdzie mogę już mieć swoją debiutancką płytę

– powiedziała Ania.

26 czerwca spełniło się jedno z największych marzeń AniKi. Światło dzienne ujrzał debiutancki album młodej wokalistki zatytułowany "Afirmacja". Tytuł płyty jest odzwierciedleniem osobowości samej artystki, która całą sobą chłonie świat i jak nikt potrafi się nim cieszyć. Premierowy album to zatem płyta pełna utworów niosących radość, nadzieję, pociesznie, miłość i zabawę. Co więcej, pierwszy singiel "Małe skrzydła", który znalazł się na krążku, napisała Cleo. Utwór odniósł spektakularny sukces i pokrył się złotem.

Jestem bardzo szczęśliwa z płyty, bo to było moje największe marzenie od zawsze. W końcu mogę fizycznie trzymać ją w rękach. To jest wspaniałe uczucie

- dodała.

Muzyka lekiem dla AniKi Dąbrowskiej

AniKa, podobnie jak jej siostra, cierpi na mukowiscydozę, czyli tzw. zwłóknienie torbielowate płuc. Choroba ta powoduje poważne uszkodzenie płuc oraz układu pokarmowego poprzez upośledzenie czynności komórek produkujących śluz, pot i enzymy trawienne. Młoda artystka przyznała jednak, że najlepszą terapią stało się dla niej śpiewanie. Pasja pozwoliła jej nie tylko spełniać marzenia, ale także zadbać o zdrowie.

Śpiewanie to jest dla mnie najlepsze lekarstwo, to jest niesamowita terapia, która bardzo mi pomaga, ponieważ przez śpiewanie nauczyłam się oddychać przeponą, co bardzo odciąża płuca

– powadziła AniKa

Niestety mukowiscydozy nie da się wyleczyć, a jedynie dzięki specjalnym lekom można złagodzić jej objawy. Ania jednak nie poddaje się i realizuje swoje życiowe pasje. Ponadto 15-latka zdradziła, że chora nauczyła ją dyscypliny i pokory.

Od samego początku było założenie, żeby ułożyć sobie tak plan dnia, żeby był czas również na rehabilitację i na inhalacje

– powiedział tata AniKi, Jarosław Dąbrowski.

AniKa wystąpiła także na naszej wakacyjnej scenie. Posłuchajcie nowego utworu "Nawet jeśli jutra nie ma".

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości