Gorące tematy

Google Doodle uhonorował B.B.Kinga. Kim był mistrz bluesa?

Gorące tematy

gitarzysta bluesowy

B.B. King w Google Doodle. Amerykański gitarzysta bluesowy i wokalista Riley Ben King, znany szerzej jako B.B. King przyszedł na świat 94. lata temu. Z tej okazji Google przygotował dla swoich użytkowników grafikę, która zastępuje standardowe logo na stronie głównej wyszukiwarki.

B.B. King: Kim był utalentowany muzyk?

B.B. King urodził się 16 września 1925 r. na plantacji w stanie Missisipi. Był synem dzierżawcy. W czasach dzieciństwa towarzyszyła mu muzyka gospel, którą śpiewał w pobliskim kościele. Gdy dorósł przeprowadził się do Memphis i rozpoczął pracę dla stacji radiowej WDIA. Tam miejscowi zaczęli go nazywać „Beale Street Blues Boy”. Pseudonim ten został skrócony do słów „Bee Bee”, a następnie do dwóch liter - „B.B.”

Więcej:

B.B. King zaczął nagrywać w 1949 roku. Jego pierwszym hitem stał się utwór „Three O’Clock Blues”, a piosenki „The Thrill is Gone” i „Every Day I Have the Blues” stały się klasykami bluesa. B.B. King został pierwszym uznanym na całym świecie artystą bluesowym. Łącznie zdobył 15 nagród Grammy oraz został wprowadzony do Galerii Sław Rock & Roll. U szczytu kariery B.B. King często grał średnio 300 koncertów rocznie. Artysta zmarł 14 maja 2015 roku w Las Vegas.

Co to jest Google Doodle?

Google Doodle to według jego twórców "zabawne, zaskakujące, czasem spontaniczne zmiany nakładane na logo Google, które mają podkreślać wagę dni wolnych, rocznic oraz zasług słynnych artystów, pionierów i naukowców"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości