Gorące tematy

11 listopada 2020 - czy sklepy będą otwarte?

Gorące tematy

Aktualizacja:
conceptual,fashion,advertising/Getty Images

11 listopada obchodzić będziemy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypada ono w środę. Czy będziemy mogli wtedy zrobić zakupy?

11 listopada 2020 - sklepy otwarte czy zamknięte w Narodowe Święto Niepodległości?

Narodowe Święto Niepodległości przypada tradycyjnie 11 listopada. W tym roku będzie to środa. Tego właśnie dnia upamiętnimy 102. rocznicę odzyskania przez nasz kraj suwerenności i powrotu na mapę Europy po 123 latach zaborów. Wiele osób zastanawia się, czy w związku z państwowym świętem sklepy będą otwarte. Sprawdzamy, jak będą pracować placówki handlowe 11.11.2020 r.

Sklepy 11 listopada 2020 – otwarte czy zamknięte?

Gdzie zrobimy zakupy w środę? Większość sklepów 11 listopada 2020 będzie zamknięta. Nie oznacza to jednak, że wszystkie punkty handlowe nie będą pracować.

Sklepy czynne 11 listopada 2020 to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe oraz placówki sieci Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Carrefour Express czy Globi. Warunek? Za ladą musi stanąć właściciel sklepu lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło.

11 listopada 2020 - które sklepy otwarte w Narodowe Święto Niepodległości?

Dodatkowo w Narodowe Święto Niepodległości zgodnie z ustawą otwarte mogą być stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie. W tym roku - ze względu na pandemię koronawirusa - restauracje i kawiarnie są zamknięte. Posiłki i napoje mogą wydawać tylko na wynos lub z dostawą do domu.

Poznańskie przysmaki na 11 listopada. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Jak niepodległość świętuje się w Polsce, a jak za granicą?

Jak gwiazdy świętowały Dzień Niepodległości?

11 listopada. Dzień jedności, a nie wyrwanych chodników

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości