Aranżacje wnętrz

Jak stworzyć kobiecą sypialnię w stylu urban jungle? "To przede wszystkim las tropikalny w naszym domu"

Aranżacje wnętrz

Styl urban jungle będzie idealny dla wszystkich miłośników roślinności, podróży i materiałów naturalnych. W "Pomysłowych projektach" udowodniła to Iwona Durka, która przygotowała stylową sypialnią dla Agaty.

"Pomysłowe projekty" w sypialni

"Pomysłowe projekty" to program w HGTV, w którym Iwona Durka odmienia mieszkania i domy, nadając im niepowtarzalny charakter. Przygotowuje bohaterom dwie propozycje projektów do wyboru i zaskakuje ich tym, że jej pomysły są oryginalne, niedrogie oraz bardzo funkcjonalne. W jednym z odcinków zajęła się sypialną Agaty

- Agata jest szaloną podróżniczką i myślę, że fajnym stylem dla niej byłoby urban jungle. Ten styl to przede wszystkim las tropikalny w naszym domu. To są kwiaty, sznurki, naturalne materiały, ale również bardzo duże wzory na ścianach , które mogą być zarówno kwieciste, jak i liściaste. Mogą być to całe drzewa, ale również rośliny i zwierzęta - tłumaczyła Iwona Durka.

Czym jest styl urban jungle?

Architektka zainspirowała się spokojnymi, biało-czarnymi wzorami. Wzięła pod uwagę również funkcjonalne rozwiązania. Myśląc o tym, że sypialnia Agaty jest niewielka, a miejsce na łóżko jest niewymiarowe, postanowiła wraz ze współpracownikami samodzielnie je zbudować . Znalazła trzy systemowe komody, jakie wspólnie ze sobą zestawili i skręcili, żeby były stabilne. Potem przykręcili nogi do blatu, który zamontowali na szufladach, a następnie przeprowadzili testy wytrzymałościowe i położyli materac.

Iwona Durka dodatkowo w pomieszczeniu wprowadziła ławeczkę i elementy w odpowiednim kolorze. W "Pomysłowych projektach" tłumaczyła: - Styl jungle to przede wszystkim zieleń , ale nie każda - np. nie użyjemy limonki, tylko poszukamy czegoś stonowanego.

Choć mówiła, że zawsze jest element niepewności, była dobrej myśli i sądziła, że Agacie wnętrze bardzo się spodoba. Nie myliła się.

- Jest pięknie, wspaniale. Brak mi słów. (...) Te kolory to magia. Jest jakoś ciepło i pomimo tego, że miała być to dżungla, to czuję się tu bardzo klimatycznie - stwierdziła Agata w programie HGTV.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości