Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie. Tu króluje butelkowa zieleń. Jak dopasować ją do wnętrza?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Ania to kolorowy ptak i aranżacja jej domu doskonale to odzwierciedla. We wnętrzach jest wiele barw, ale wśród nich króluje butelkowa zieleń. Zajrzeliśmy do sypialni naszej bohaterki, a także do łazienki i salonu połączonego z kuchnią.

Kalejdoskop kolorów

Bohaterka cyklu "Odpicowane mieszkanie" nadała życia wnętrzom swojego domu dzięki mocnym kolorom. Dużo się tam dzieje, ale mimo mnogości barw, przestrzeń nie wydaje się przeładowana.

- Ten dom jest kwintesencją mnie samej. Ja zawsze jestem bardzo kolorowa, ale zawsze na tyle, żebym sama dobrze się z tym czuła - powiedziała nam Anna Maksymiuk-Szymańska, właścicielka domu.

Dominujący kolor to butelkowa zieleń - zdecydowany faworyt Anny. Zauważymy go w niemalże całym domu.

- Kolor zielony jest energetyczny i fajny do pomieszczeń i nie tylko. Butelkowa zieleń nie jest za ciemna, ani za jasna. Jest właśnie taka stonowana - usłyszeliśmy.

Dodatki do mieszkania

Anna stawiając ozdoby, działała spontanicznie i kierowała się intuicją. Przy okazji kompletowania dodatków, postanowiła wesprzeć rodzime marki.

- Jest tu dużo wazonów, ten na kominku przypomina mnie. Większość tych rzeczy to polskie marki, polscy artyści, więc też staram się być lokalna - powiedziała nam bohaterka programu.

Meble to tylko tło dla barwnej reszty

Żeby nie przytłoczyć domowników ilością barw i dodatków, Anna postawiła na stonowane kolory mebli. Tak, by nie rzucały się w oczy. Takie rozwiązanie sprawdziło się idealnie.

- Chciałam, żeby meble były w odcieniach drewna i zginęły w tym wszystkim, bo byłoby tego wszystkiego za dużo - usłyszeliśmy.

- Często dostaję wiadomości, że dom jest piękny, ale ludzie sami by się na to nie odważyli. Są bardzo zachowawczy. Zdaję sobie sprawę, że te wnętrza nie będą pasować wszystkim. I o to chodzi - mają pasować mnie i mojej rodzinie - dodała Anna.

Łazienka z czarną muszlą klozetową

W mieszkaniu uwagę przykuwa czarna muszla klozetowa.

- Może i by pasowała biała, ale czarna fajnie kontrastuje. Jest dużo bardziej funkcjonalna, niż biała - mówiła nam Anna.

Ściany w łazience, co również jest rzadkością, pokryte są tapetami. Ale kiedy spojrzymy na sufit, tam też znajdziemy tapetę. Jak to się dzieje, że materiał nie ulega wilgoci?

- Chciałam zakryć krzywe białe ściany. Pomyślałam, że tapety mogłyby być czymś innym. Jedna z firm zrobiła mi ją z włókna szklanego. Ona jest odporna na wilgoć - dowiedzieliśmy się od bohaterki naszego programu.

W łazience Anny znajdziemy także piękną drewnianą komodę, która nie znalazła się tam przez przypadek.

- To komoda, o której marzyłam. Jak mówiłam ludziom, że chcę mieć drewnianą komodę w łazience, to mówili, że zawilgotnieje, bo to woda. A ona jest bardzo dobrze zaimpregnowana - mówiła właścicielka domu.

Sypialnia robi wrażenie

W sypialni wszystko idealnie się ze sobą komponuje.

- Jak tu weszłam to wiedziałam, że będzie tapeta w piękne duże liście, że stanie duże łóżko i że będą drzwi do garderoby - mówiła nam Anna.

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

W naszej kawiarence Ewa Mierzejewska pokazała stoliki-pomocniki, które ułatwiają życie:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości