Newsy

Ciężarówka potrąciła 7-latkę jadącą na rowerku. Dziecko nie żyje

wypadek dziecięcy rower i kask na drodze

fot.KatarzynaBialasiewicz/Getty Images

Newsy

Ciężarówka potrąciła 7-latkę jadącą na rowerku. Dziecko nie żyje

wypadek dziecięcy rower i kask na drodze

fot.KatarzynaBialasiewicz/Getty Images

Siedmioletnia dziewczynka zginęła na miejscu w Raczycach niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Dziewczynkę, jadącą chodnikiem na rowerze potrącił samochód ciężarowy. Śledczy będą ustalać, czy to samochód ciężarowy wjechał na chodnik, czy dziecko zjechało na ulicę.

Do wypadku doszło tuż przed godz. 8:00 w piątek, 4 października. Jego przyczyny nie są jeszcze znane. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, ale śledczy zdecydowali o pobraniu mu krwi do badań.

Dziecko zginęło na miejscu

- Dziewczynka zginęła na miejscu - powiedziała portalowi faktykaliskie.pl Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. - Kierowca ciężarówki został przebadany pod kątem trzeźwości. Był trzeźwy, ale od mężczyzny pobrana zostanie krew do badań - dodała policjantka.

Ciężarówka wjechała na chodnik?

Z zeznań świadków wynika, że dziewczynka jechała rowerem po chodniku, dlatego nie wiadomo, czemu została potrącona przez jadącą ulicą ciężarówkę. Policja będzie ustalać, czy dziecko zjechało nagle na jezdnię czy być może ciężarówka wjechała na chodnik - donosi portal faktykaliskie.pl.

Policja zabezpieczyła miejsce wypadku. Okoliczności tragedii badane są pod nadzorem prokuratora.

Z dzieckiem na rowerze – za co odpowiada dorosły?


Źródło: faktykaliskie.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0