Finanse i Praca

Truckerka, czyli kobieta za kierownicą giganta

Finanse i Praca

Truckerka, czyli kobieta za kierownicą giganta

Truckerki to kobiety, które przemierzają tysiące kilometrów za kierownicą ogromnych pojazdów ciężarowych, stawiając czoło niespodziewanym sytuacjom. Spędzają noce na zatłoczonych parkingach, realizują skomplikowane załadunki i rozładunki, a także walczą z upływającym czasem i zatłoczonymi trasami. Widzowie w nowym programie na Discovery Channel poznają sześć bohaterek, które kochają motoryzację i codzienne wyzwania związane z transportem. Jedną z nich, Anię Rapp gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Bohaterka programu "Truckerki", Ania Rapp jest kierowcą tira od 7 lat. Za kierownicę giganta trafiła przez przypadek – poszła na kurs obsługi dużych maszyn jako osoba towarzysząca, jednak koleżanka namówiła ją, żeby przeszły go razem.

Byłyśmy my dwie i 30 facetów.

- wspomina.

Po zrobieniu kursu szybko znalazła pracę. Zajmuje się transportem szkła. Jej zestaw składa się między innymi z bardzo nietypowej, specjalistycznej naczepy przeznaczonej do tego typu transportu. Jej tir z ładunkiem waży aż 40 ton.

>>> Zobacz także:

Ania jeździ po całej Europie. W programie "Truckerki" widzowie będą jej towarzyszyć w wyprawie do Finlandii. To była jej pierwsza w życiu trasa do tego kraju.

Ania uwielbia swoją pracę, która jest również jej pasją. Jedyny minus o jakim wspomina, to rozłąka z synem, kiedy wyjeżdża z ładunkiem. Czasami w okresie wakacyjnym zabiera go jednak w trasę. Czasami zabiera ze sobą również rower. Kiedy przychodzi pora na pauzę, wsiada na niego i zwiedza okolice.

Inne bohaterki "Truckerek"

Iza Nikel - 23-latka, zajmująca się transportem dłużyc. Tego typu transport wiąże się z manewrami w bardzo trudnym terenie. Iza, aby załadować swoją naczepę, często musi przebyć kilkudziesięciominutową przeprawę przez gęsty las swoim truckiem.

Gosia Sitarska i Monika Kasiak - 43-letnie siostry bliźniaczki, które zajmują się transportem różnego rodzaju ładunków, obie jeżdżą z naczepami typu plandeki.

Anna Czarnecka - Polka mieszkająca w Kanadzie, zajmująca się transportem różnego rodzaju ładunków. Na co dzień przemierza tysiące kilometrów po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Hanna Burzyńska - jeździ z naczepą typu plandeka. Zajmuje się transportem po całej Europie.

O czym jest program "Truckerki"?

Program "Truckerki" przedstawia historie sześciu kobiet, które przemierzają tysiące kilometrów za kierownicą ciężarówki. Spędzają noce na zatłoczonych parkingach, realizują skomplikowane załadunki i rozładunki, a także walczą z upływającym czasem i zatłoczonymi trasami. Kabina ciężarówki to ich drugi dom, w którym często spędzają wiele dni, a nawet tygodni. Dla Truckerek zawód kierowcy ciężarówki to pasja w czystej postaci, którego mimo wielu wyzwań i niedogodności nie zamieniłyby na nic innego! W programie, zostaną omówione historie wszystkich bohaterek, to jak zaczęły się ich przygody z transportem i skąd pomysł na tego typu zawód. Pokażemy również jak radzą sobie z problemami związanymi z ich pracą itp.

Premiera Discovery

Wtorek 17 września

godzina 22:00

Premierowe odcinki co wtorek o 22:00

Powtórki: w każdą sobotę o 18:00

Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0