„To oni zmieniają świat”. Sposoby miliarderów na zbicie fortuny

''Sposoby miliarderów na zbicie fortuny'', Rafael Badziag rozmówcą Roberta Stockingera

21 wizyt u 21 miliarderów na całym świecie. Rafael Badziag, autor książki „Umysł Miliardera” w rozmowie z Robertem Stockingerem opowiedział o procesie tworzenia książki i o miliarderach. Jacy są i jakie są ich sposoby na zbicie fortuny?

Dookoła świata za miliarderami

Rafael Badziag, przedsiębiorca i autor książki „Umysł Miliardera” spędził sześć lat na przemierzaniu kuli ziemskiej wzdłuż i wszerz, żeby spotkać swoich rozmówców. Jednak dotrzeć, a potem namówić do rozmowy miliardera, to nie jest łatwa sprawa. A co dopiero do dwudziestu jeden! Jak dodaje, nikomu dotąd nie udało się zebrać aż tylu rozmów z miliarderami. Warto podkreślić – dolarowymi. Ich fortuna bowiem jest liczona w dolarach.

Jak dotrzeć do milionera?

Jak mówi, trzeba sobie zdać sprawę z tego, że to są królowie w swoich królestwach. Każdy z miliarderów stoi na czele wielkiej firmy, która często liczy dziesiątki, a nawet setki ludzi. Jemu udało się nakłonić ich do poświęcenia godziny, lub dwóch na wywiad. Rafael Badziag dodaje, że ludzie często pytają ile zapłacił. Odpowiada:

Czas miliarderów jest bezcenny. Dla przykładu – Bil Gates, jeśli wziąć pod uwagę, to jak rośnie jego wartość netto, to można obliczyć ile kosztuje jego czas. 50 milionów dolarów dziennie, czyli godzina jego życia kosztuje jakieś 2 miliony dolarów. 2-godzinny wywiad, musiałby zatem kosztować 4 miliardy dolarów. Oczywiście, nikt raczej nie chciałby inwestować tak dużej sumy na wywiad.

Jacy są miliarderzy?

Jeżeli chodzi o osobowość, są bardzo różni. Autor książki starał się doszukać u nich cech wspólnych. Tłumaczy, że miliarderzy to mistrzowie świata w biznesie. Mają swój cel i robią wszystko, żeby go osiągnąć.

To oni zmieniają świat, nie czekając aż samo do nich przyjdzie

- dodaje

Badziag mówi, że to są ludzie, którzy nie utracili marzeń z dzieciństwa i nie patrzyli na opinię innych. Większość miliarderów dorobiła się fortuny w tradycyjnych branżach. Zbudowali wielkie wartości wcale nie odkrywając niczego rewolucyjnego - byli po prostu najlepsi w swojej dziedzinie.

Po tych wszystkich spotkaniach i rozmowach, Rafael Badziag ma jedną radę, którą nabył podczas tworzenia książki – wielkie rzeczy wymagają ryzyka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości