Styl Życia

Szczęśliwi imigranci. W Polsce odnaleźli swój nowy dom

Styl Życia

Szczęśliwi imigranci. W Polsce odnaleźli swój nowy dom

Polska to dla wielu imigrantów kraj, który stwarza olbrzymie możliwości. Dla części z nich to także nowa ojczyzna. Poznajcie historie osób, które w Polsce zbudowały swój nowy, lepszy świat.

W Polsce budują swój nowy świat

Stanisław Fedorus i Diana przyjechali z Krzemińczuka na Ukrainie. Chcą tu zarobić i zobaczyć inny kraj oraz poznać naszą kulturę.

Aleksander i Olha Bodnar pochodzą z Ukrainy. Mieszkają we Wrocławiu już od czterech lat. Pracują w fabryce suplementów diety. Do Polski przyjechali w poszukiwaniu lepszego życia.

Kiedy wyjeżdżaliśmy z Ukrainy sytuacja wyglądała tam bardzo źle.

W Polsce Olha i Aleksander odnaleźli stabilność. Jak oboje przyznają, jest to miejsce, gdzie mogą się rozwijać.

Podoba mi się polski język, polska kultura i tradycja. Czuję się tu jak w domu.

 -przyznała Olha.

Diana i Stanisław wierzą, że za jakiś czas będą się w Polsce czuć tak dobrze, jak Olha i Aleksander.

Luka Zviadzadze pochodzi z Gruzji. Do Polski przyjechał cztery lata temu. Zamieszkał we Wrocławiu, gdzie pracuje w gruzińskiej restauracji. Jak mówi, nie wyobraża sobie lepszego miejsca do życia niż Polka. Z każdym dniem czuje się coraz bardziej Polakiem.

Nie doświadczyłem tu żadnej dyskryminacji, poznałem bardzo dobrych ludzi. W Polsce jest trochę inna kultura i to jest dla mnie bardzo ciekawe.

Jayakishore Rajkumar Jest Hindusem, który mieszka w Polsce już dziewięć lat, ale z zamiłowania jest pisarzem. Na swoim blogu pokazuje, jak wygląda Polska. W naszym kraju ma mnóstwo przyjaciół.

W Polsce można żyć na takim samym poziomie jak w Londynie.

-przekonuje.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
57
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0